Černá neděle 17-tého

Dlouze, předlouze očekávaný vrchol naší motocyklové sezóny - Cardion ab Grand Prix České republiky - máme za sebou. Jaká byla letošní Velká cena? Bohužel jsme si moc radosti neužili... Dva dny nás zkrápěly deště, přesto nás zahřívalo očekávání "velké" neděle. A opravdu, v neděli ráno nás přivítalo sluníčko a tak jsme s nadějí vzhlíželi zejména k našemu závodu třídy 250cc. Naše choreo bylo opět založeno na vlajkách 17 v pohybu a mimo našeho fanklubového 9-metrového transparentu a písmen Abaja byla pro letošní Brno novinkou sektorová vlajka 5x6metrů. Ve warm-upech jsme si vše odzkoušeli "nanečisto" a hned po závodě 125cc jsme šli na to. Start byl nadějný - Abaja se posunul na 13.místo pádil kupředu, jeho snahu však zastavil pád již ve třetím kole...

Abaja tahal, dělal co mohl, riskoval. Hned ve 2.kole zajel dokonce i svůj rekord tohoto okruhu - 2:04,4. Chtěl se dostat výše a výše aby splnil svůj cíl a potěšil všechny své fanoušky, kterých je den ode dne více. Zkusil to, nevyšlo to, nevadí. Bylo to od něj odvážné a asi lepší než jet na jistotu a plácat se na konci patnáctky a brát jistý bod či dva...

Nadšeni jsme tedy býti letos nemohli - mimo pádu  Abaji nás nepotěšil ani další pád, tentokrát Caseyho Stonera, čímž prakticky skončil boj v MotoGP a zbytek závodu se jen dojížděl, Talmovi jsme přáli pódium, na které stejně jako loni nakonec po boji nedosáhl, naši kartaři nebodovali, ikdyž Lukáš Šembera předvedl parádní výkon. S chutí jsme zatleskali také Toni Eliasovi a jeho skvělému 2.místu, parádnímu souboji Debon, Bautista, Simoncelli, který vygradoval v poslední pasáži trati Masarykova okruhu - esíčku horizont a premiérovému vítězství dříve téměř "domácího" Němce Stefana Bradla. Tedy ne že by nám naši západní sousedé nějak výrazně chyběli, nevím také jak jinde na tribunách, ale na "D" byla tak jedna setina lidí, co toto vítězství slavila. Že by už fakt všichni fandili jenom 46-ce? Po pádu Australana to byl totiž jinačí hukot... Neuvěřitelné... :-(  Potěšil nás i další rekordní zápis Masarykova okruhu. V neděli nás přišlo 146 133 diváků - bravo "Masec" !

Zatleskali jsme nakonec i Abajovi! Za to že zase hrdinně přišel, tedy spíše dokulhal, mezi své Abajafans , pozdravil nás a popsal nám nešťastný závod... Nic, je to za námi, snad to vyjde příště - budeme Ti Abajo zase znovu věřit !!!

Protože - Go Abajo Go - MY, Abajafans-KPO, jsme VŽDY s Tebou !!! Už teď se těšíme na další závody a další rok - ať žije Cardion ab Grand Prix České republiky 2009 !

fotky z "déčka" a nejen odtud... (archiv bude doplňován)