Kapky na Sachsenringu tentokrát šťastné nebyly

Po 14 dnech od našeho velkého fanklubového zájezdu do Assenu se 10. díl letošního seriálu Grand Prix jel nedaleko našich hranic - na Sachsenringu. Podmínky byly podobné jako v Assenu, zima a proměnlivé počasí a Abajovi štěstí bohužel opět nepršelo... Kájovi se vůbec nepovedl start, propadl se až na konec pole, ale stíhací jízdou postupoval výš a výš a výš. Bohužel havaroval z průběžně 13.místa.
Abajův komentář: "Udělal jsem chybu, vyjel mimo stopu, kde byla voda, a letěl jsem."
 
17.srpna se vše obrátí k lepšímu v Brně při Cardion ab Grand Prix  České republiky ! Všechny zveme do našeho sektoru na tribunu D - přijďte mezi nás podpořit Abaju !
 
Ája napsala reportáž ze Sachsenringu a tak můžeme i my "nasát" část skvělé atmosféry, která na "Sachsošu" každoročně panuje - díky Ájo ! 

 
Ahoj fanklubáci,
tady je pár slov o našem minivýjezdu za Abajou na Sachsenring. Bylo nás pět..Car s Jiříčkem dorazili na místo po náročné cestě z Francie už v pátek večer. My (Ája a Zazi) jsme vyjeli v sobotu ve tři ráno směr Praha, kde jsme nabrali Pavla a v osm už jsme v Oberlungwitzu. Nutno podotknout, že kdyby se nám Pavel na benzince neschoval, byli bychom tam ještě dříve ;-)
Kontaktovali jsme pana Abrahama a podařilo se...po chvilce vzájemného hledání a několika telefonátech jsme měli první tři paddock passy. Vydali jsme se směr prase na rožni, kde jsme se setkali s Carem a Jiříčkem. Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli, že se v boxech prostřídáme. Když to záhy pan Abraham zjistil, daroval nám i chybějící dva (ještě jednou děkujeme).
Na sobotu jsme zakotvili na tribuně s Peškovcema, kterých jsme pár alespoň částečně přetáhli k nám:) Pivo a jiné laskominy nevšední z domova přivezené tekly proudem, zábava převeliká, takže najednou byl večer. Dali jsme se trochu dohromady, zastavili jsme se znovu pozdravit Abaju, chvíli poseděli a vydali se za zábavou do nedalekého kempu, kde to žije nevídaně.
Car s Jiříčkem v kempu také „spali“, my ostatní jsme si postavili stany na osvedčeném místě, tedy na sídlišti ve vesničce pod okruhem. Ráno nás probudil mírný déšť. S nadějí, že toto počasí by mohlo Abajovi jenom pomoct jsme vyrazili. Zazi našel "ženiální" místo, odkud bylo výborně vidět a kde jsme byli vidět také my. Abaja nás zahlédl, zamával, semafory zhasly a ..... pak se to (po čtyřech nadějně odjetých kolech) stalo:( Po závodě jsme se za Abajou na chvilku ještě zastavili, do smíchu mu moc nebylo, ale uklidnilo nás, že je víceméně v pořádku ( ze záběrů na obrazovce toho moc poznat nebylo).
Sachsenring je co by kamenem dohodil, pivo za 3 eura, klobáska za 2,5, masíčko o euro víc a výborné bowle za 5 euro. Takže přístě snad ve větším počtu;-) Těsíme se do Brna, kde budeme zase všichni moc držet palce. Nemusí pršet, hlavně když kape.. aneb kolik višní tolik třešní...
Závěrem bychom rádi ještě jednou moc a moc poděkovali  Kájovi, panu Abrahamovi, Janičce za výbornou kávu (snad i proto se Jiříčkovi zaryla do srdce ještě více) a celému týmu za vlídné a přátelské přijetí. 
Ája, Zazi, Pavel, Car a Jiříček
            Ja!Ja!Abaja!

 

fotogalerie

výsledky závodu zde

 

reportáž z I-Dnes.cz:

http://zpravy.idnes.cz/reportaz-kdyz-na-masinu-seda-abaja-abraham-fgx-/brno.asp?c=A080713_193758_brno_atk