V Assenu na tribuně...

Velký letošní autobusový zájezd Abajafans na podporu Karla "Abaji" Abrahama máme zdárně za sebou!

Dlouho, předlouho, prakticky celou zpáteční noční cestu jsem přemýšlel jak tentokrát nazvat náš článek, jaká slova volit, neboť pocity nadšení přece jen střídal pocit zklamání a lítosti...  Název "V Assenu na tribuně.." to myslím nakonec vystihuje přesně - byli jsme tam, byl tam však s námi bouhužel i Abaja... A to je právě ta rozpolcenost pocitů. Škoda a zároveň velké díky, že jsi mezi nás Abajo přišel přímo z nemocničního vyšetření v Assenu!!! Jsi s námi - a my jsme s Tebou, a tak to bylo jest a bude navždy!

Nadšení však nad zklamáním přece jen jednoznačně vyhrálo! Nadšení jsme z toho, že je Abaja živ a zdráv, že jeho hrozivý pád v rychlosti 240km/h (některé deníky, tedy spíše plátky, dokonce uvádějí 400km/hod - a pak že to nejede... :-) přežil bez trvalých následků a újmy do dalších závodů a kariéry, nadšení jsme ze srdečného přivítání, které se nám dostalo od týmu AB Cardion Motoracing, nadšeni jsme z toho, že jsme mohli navštívit hospitality týmu a všichni od šéfa týmu až po hostesky se nám ochotně věnovali, nadšení jsme z toho, že i Staňova rekonstrukce Kájova pádu se obešla bez trvalých následků a ani nikomu dalšímu se nic nemilého nepřihodilo ani nedošlo k nejmenšímu incidentu, nadšení jsme z atmosféry, která panovala na tribunách, v kempu i na večerní párty a Bierfestu v Assenu, nadšení jsme z naší party, která se vytvořila v našem fanklubu ABAJAFANS-KPO o.s.!
A zklamání? Přece nakonec žádné není! Snad jen z toho, že jsme to nemohli pořádně rozjet a oslavit další body, které by Abaja bez nejmenšího sporu bral, neboť byly tentokrát hodně nízko a v podstatě kdo dojel tak je měl... To je škoda, zklamání však ne!!! Abaja body pobere již příště na Sachsenringu a my si mocně zafandíme a opět to rozjedeme při srpnové AB Cardion Grand Prix České republiky!

A nyní přece jen trošku podrobněji. Sraz byl v 16.45 a na něm nám Libor představil náš nový 6-metrový transparent ABAJAFANS! Krásný, ručně malovaný kousek, úžasná práce, něco ve stylu Hynajsovy opony v Národním! Nádherné dílo - klobouk dolů! Libor Dolíhal tak tímto získává největší ocenění našeho fanklubu - tedy pochvalu před nastoupenou jednotkou a před rozvinutou zástavou! Přesně v 17.15 jsme vyrazili z Bosonožského náměstí, prezentace ukázala jedinou ztrátu na úvod, když Paťa nakonec nemohl odjet. Každý Abajafans obdržel tričko 78´ DUTCH TT Abajafans-oficiální fanklub na památku, zapalovač 17 na připálení či zahřátí a DVD s pozvánkou na srpnovou GP v Brně. Na první mezizastávku na Pávově řidič k němému úžasu všech cestujících zkušeně nacouval a tak jsme mohli nabrat Abajafans Jirku od Jihlavy. V Praze pak dalších 5 Abajafans - Pavla a Karla, Miloše ze z Plzně a Markétu s Martinou z Mostu. Bylo nás tedy 40 Abajafans + 2 řidiči Karel a Karel (jeden z nich - Mira - je také členem Abajafans) a z humanitárních důvodů jsme umožnili cestu i dvěma fanouškům jednoho českého pojišťovacího ústavu, kávy se smetanou nebo karamelem a čísla 52 (že by Toseland?) Oni dva tak tvořili ty pověstá 4%, která jsou tedy asi opravdu statisticky mezi námi. Vzali jsme je, neboť je známe již dlouho a za svoji úchylku nemohou, jinač jsou to dobří kluci... :-)

Nyní již geradeaus směr Assen. Drobná jezdecká chyba řidiče ve stoupání u Lovosic však znamenala jeho dočasnou ztrátu koncentrace a netrefení se na dálnici přes Ústí a tím citelnou časovou ztrátu. Prohlídka nočního Dubí ovšem také nebyla marná... Během celé cesty byla naprosto parádní atmosféra a za svoji aktivitu byl Karel z "Dřeváku" po zásluze jmenován
kapitánem našeho týmu a z rukou Miloše obdržel pásku "Captain of the Beer Team", kterou již do svého příjezdu do ČR nesundal a já si myslím, že ji hrdě nosil i celou neděli, možná ji nosí i nyní... :-)
Konečně Holandsko. Přivítala nás souvislá oblačnost a vytrvalý déšť a silný nárazový vítr. Zaziho mail s předpovědí počasí se tak moc nepovedl. Je vidět, že jsou na tom s těmito věcma u nich v Holandsku stejně jako u nás v Česku - tedy bídně. A to mnozí měli jen i ještě kratší a tenčí kraťasy a z teplejších věcí jen špunty do uší... Po drobném občerstvení zněl rozkaz: "Materiál uchopit - vzhůru na tribunu!" Museli jsme totiž využít pozvání od týmu AB Cardion a navštívit celý tým přímo v Paddocku! Díky - super zážitek! Jedna věc je jistá - žádný jiný jezdec než Abaja tam neměl takovou podporu!!!Myslím, že to Assen dlouho nezažil, jestli vůbec někdy...
Pak však přišla hrozná zpráva - Abaja ve druhém volném tréninku havaroval v rychlosti 240km/h a leží na klinice ! Úleva přišla po hodině, Kája je "celej a jakštakš v pořádku", žádné zlomeniny ani vnitřní krvácení, za to však otřes mozku! O tom jaká je to v místě Abajova pádu šupa jsme se přesvědčili hned záhy - pád Johna Hopkinse v kvalifikaci tamtéž - hrůza - 10 minut se nezvedal a podle prvních zpráv minimálně na 3 závody stop! Abajův start zakázal dr.Costa a tak do rozhodující kvalifikace nenastoupí, zítra se uvidí... Na tribuně nám pak Staňa předvedl rekonstrukci Abajova pádu a vrhul se "sudmo" dolů z tribuny se slovy: "Abaju v tom nenecháme, co si vytrpěl, musíme dokázat zvládnout i my!" Získal tak prestižní ocenění - zástupce kapitána. Poté za námi na tribunu dorazil Kája a udělali jsme za pokřiku JA!JA!ABAJA! naše plánované setkání fanklubu, tentokrát poprvé mimo území ČR! Fantazie, díky! Dokonce nás natočila i televize a objevili jsme se nejen na velkoplošných televizích přímo na okruhu, ale i u nás doma v hlavních večerních zprávách!
Večer jsme postavili stany (tedy kdo měl - byli totiž i tací co nejenže neměli stan, ale neměli ani spacák - prý mělo být hezky!!!), narazili naše 2 samochladící kegy a vyhlásili individuální program: kdo chtěl vyrazil do párty Assenu, komu se nechtělo tak zůstal na párty v kempu. Ráno byly obě skupiny stejně nadšeny a plné zážitků...
Sobota nás vítala stejně jako pátek - tedy souvislý vytrvalý déšť a zataženo tak na 14 dní... Ti co spali ve stanech byli povětšině mokří, ovšem ti co spali pod širákem samozřejmě mokří durch do morku kosti - další z obdivuhodných výkonů tohoto víkendu! Horší však byla zpráva která přišla po ranním mokrém warm-upu! "Abaja je opět v nemocnici v Assenu a do závodu nenastoupí!" Jeho stav se totiž, i když ráno neměl na trati žádný problém, natolik zhoršil, že ho do závodu v žádném případě nepustí! Bojoval, zkusil to ve warm-upu, za každou cenu chtěl jet, prostě to ale nejde... ! Nevadí Kájo, příště to přijde a body budou!

Bez napětí jsme tak mohli sledovat přerušený závod 125cc a následný sprint na na 5 kol s vítězstvím, k naší velké radosti, Gabora Talmacsiho i posunutý start 250cc. Během závodu za náma dorazil Abaja a okamžitě vyvolal takovou pozornost, že dění na trati rázem nazajímalo nikoho, však se ani nic moc tentokrát nedělo... Otázek bylo spousta, Abaja vydržel celý závod a za nadšeného potlesku jsme jej vyprovodili na cestu domů! MotoGP - jasné vítězství Stonera a stíhačka Rossiho, Red Bull Cup a atraktivní sajdkáry a vyrazili jsme také! Cestou zpět jsme si pustili film "Dobří holubi se vracejí" a je zajímavé, že všichni co se jich téma tohoto filmu týká zejména - tak beznadějně usnuli...

Dobří holubi se vracejí!   Ano, vrátíme se i my a opět podpoříme našeho "Karlíčka" na některém z příštích závodů, protože on si naši podporu jednoznačně zaslouží a náš opět více "zocelený" fanklub zvládne vše - po tomto výjezdu o tom už není sebemenších pochyb!!!

Go 17 - Forever ! Ať žije Abajafans-KPO !

Moc děkuji všem "účastníkům zájezdu" a všem fandům Abajafans za krásný a nezapomenutelný víkend a děkuji týmu AB Cardion Motoracing za pozvání a úžasné zážitky z Paddocku 78´TT Assen!

Ještě jednou díky Vám všem co mě s čímkoliv pomohli ! 

    Doča 
  
fotogalerie  z Assenu a výsledky závodu.