Po velkém souboji získal Abaja 4 body za 12.místo !

Krásné a zcela zasloužené 4 body vybojoval Abaja v Doningtonu! Celý víkend bylo proměnlivé počasí a po pátečním suchém volném tréninku a nadějném 12.místě, následovala opět bohužel ne zcela optimální kvalifikace a 16.místo v ní, když se Kájovi nepovedl její naprostý závěr. Navíc předpověď počasím slibovala na sobotu déšť - a nemýlila se! Šance na zlepšení postavení na gridu tak nebyla, Abaja však bojoval jako lev a ranní trénink na vodě by snad dokonce i VYHRÁL, po mezičasech tomu vše nasvědčovalo, ovšem lehký pád v poslední zatáčce vše utnul. I tak skvělé 4.místo !!! Na neděli slibovala předpověď vítr až 45 km/h... A silný vítr opravdu všem jezdcům značně znepříjemňoval život. Kája předvedl skvělý start a ihned se posunul na čelo druhé desítky. Na něm bojoval hlavně s Lukášem Peškem, oba si několikrát prohodili pořadí, lepší byl však k naší obrovské radosti Abaja! Podtrženo a sečteno - 4 vydřené body za 12.místo v závodě v němž tentokrát, až na Pasiniho, dojela celá špička pole a navíc vítězství v přímém minisouboji, který probíhal od prvního kola! Velká gratulace! V celkovém pořadí si Kája upevnil 15.pozici se ziskem 25 bodů.

Abaja "Jsem s výsledkem spokojen. Po páteční nepodařené kvalifikaci a po nemožné nápravě, díky dešti, jsem do závodu vstupoval s obavami. V druhé polovině závodu jsem se snažil jet na jistotu, držet konstantní časy. Velké problémy, asi jako všichni jezdci, jsem měl se silnými poryvy větru, hlavně při náklonu motocyklu."

Super, nyní však již VZHŮRU DO ASSENU !!!