Boj v TopTen bohužel ukončil pád

V pěti týdnech se jedou 4 závody Grand Prix a tak téměř bez odpočinku se jel další závod, tentokrát Velká cena Katalánska. I v Barceloně předvedl Abaja bojovný výkon a potvrdil, že jeho forma stoupá. Hned od startu se tlačil pořadím dopředu a byl neustále na čele skupinky pronásledovatelů. Jeho postup pořadím z 15. starovní pozice na roštu však bohužel zastavil v 8.kole pád, když se Kája snažil probojovat před Aoyamu a stejně jako v Jerezu ho to stálo pěknou porci bodů. Tento Japonec se tak stává naší černou můrou... Škoda, neboť závod byl skvěle rozjetý, Japončík dojel sedmý, nejhůře 8.místo bylo reálné!!!

Abaja: " Po velké noční poradě a hodinách, kdy mechanici seřizovali stroj, jsem se do závodu těšil. Probojoval jsem se po startu na pěkné 10. místo. Bohužel po několika kolech přišla stejná situace jako v Jerezu. Aoyama, který jel přede mnou, šel dříve na brzdy, pozdě jsem zareagoval a aby nedošlo ke střetu, vyjel jsem z dráhy. Měl jsem snahu dostat se zpět, protože motocykl nebyl výrazně poškozený. Traťoví komisaři mě však nekompromisně vytlačili. Mrzí mě to, protože výsledek mohl být velmi dobrý."

Nevadí, Abaja bojoval srdnatě a příště v Doningtonu mu to vrátí i s úroky, ale ještě předtím se sejdeme na našem fanklubovém setkání!

GO ABAJO GO - jsme vždy S TEBOU!

výsledky závodu zde