Slavnostní otevření závodní dráhy

Oprava povrchu závodní dráhy brněnského Automotodromu skončila a na neděli 18.května připravuje vedení okruhu slavnostní zahájení sezóny. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní program pro celou rodinu, závody i jízdy veřejnosti po závodní dráze.
 
V pátek 18.dubna 2008 byl položen poslední metr nového povrchu závodní dráhy. Těžká technika  postupně odjíždí a do oficiálního otevření okruhu v polovině května zbývá pouze nabarvit obrubníky a dokončit sadové úpravy.
 
Po novém povrchu závodní dráhy se v rámci slavnostního otevření okruhu budou moci svézt nejen fanoušci automobilů, ale i kolečkoví bruslaři. V neděli 18.května budou totiž probíhat jízdy veřejnosti automobilů, po kterých budou následovat jízdy veřejnosti in-line bruslařů. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o vůbec první jízdy in-line na Masarykově okruhu, budou in-line jízdy pro všechny účastníky zdarma. Pro zájemce z řad veřejnosti budou dále připraveny dva závody: sprint (o nejrychlejší průjezd cílovou rovinkou) a závod do vrchu (v protisměru jízdy, od tribuny F k tribuně B).
 
Na druhou hodinu po poledni je plánováno slavnostní přestřižení pásky a spanilá jízda historických vozů. Poté bude ve VIP prostorách brněnského okruhu zahájena aukce starého povrchu závodní dráhy. Předmětem aukce budou kostky asfaltu na dřevěném podstavci podepsané světovými motocyklovými i automobilovými jezdci. Této úvodní aukce organizované společností Gaute se budou moci zúčastnit pouze pozvaní hosté, pro veřejnost bude následně zahájena internetová aukce. Výtěžek z obou aukcí bude použit na charitativní účely.
 
Kromě motoristických atrakcí je na neděli 18.května připraven i bohatý doprovodný program pro celou rodinu. V paddocku bude probíhat sraz příznivců tuningu, na centrálním parkovišti Automotodromu Brno bude připraven celodenní program rádia Hey se soutěžemi, živou kapelou i módní přehlídkou. Pro děti bude k dispozici dopravní hřiště Městské policie, skákací hrad a lezecká stěna.
 
Vstup do areálu Automotodromu Brno bude v neděli 18.května 2008 pro všechny návštěvníky ZDARMA. Parkovné uvnitř areálu bude 200,-Kč, mimo areál 100,-Kč.
 
Časový harmonogram neděle 18.května
9:00 – 19:00           Program Rádia HEY na centrálním parkovišti Automotodromu Brno
9:00 – 11:00           Jízdy veřejnosti - automobily
11:00 – 13:30         Závod sprint a závod do vrchu
13:30 – 14:00         Slavnostní program na cílové rovince
14:00                      Přestřižení pásky a spanilá jízda veteránů
14:00 – 15:00         Aukce kostek asfaltu (VIP hosté)
15:00 – 15:30         VIP jízdy po dráze
15:30 – 18:00         Jízdy veřejnosti - automobily
18:30 – 19:30         Jízdy veřejnosti - in-line brusle