Nepovedený Estoril

Loni a předloni se Abajovi v Estorilu dařilo (10. resp. 11. místo). Naděje tak byly vysoké. Letos se však do třetice nedařilo vůbec nic a závod dokončil Kája s velkou ztrátou na vítězného Bautistu na nebodovaném 16.místě. Pátek i sobota nebyly zcela podle představ Kájových ani týmu a problémy pokračovaly i ve warm-upu, kdy musel Kája po pádu měnit stroj. Do závodu Abaja startoval ze 16.pozice a po startu ztratil další pozice a pohyboval se na úrovní 20.místa. Stíhačka se tentokrát bohužel nekonala a tak skončil těsně pod posledním bodovaným místem.

Body se tak urvat nepodařilo, ale jedeme dál - příště bude líp!!! Je to sport, dopředu nejde nic "nalajnovat" a příště jim to zase nandáš! Celkově je Kája na 14.místě s prozatimním ziskem 12 bodů - za tři týdny v Číně však přidá Kája určitě další porci bodů!

Hlavu vzhůru - GO Abajo GO - jsme s Tebou !

výsledky závodu zde

Kája:
„ Start se mi vůbec nepovedl. Nebyl jsem si zcela jistý správným nastavením motocyklu. Na rovince motorka nedokázala vytočit otáčky, ručička se zastavila na 12, 5 tis. otáček za minutu a motorka brzdila jízdu. Celý víkend byl špatný a závod nebyl jiný. Už dlouho jsem neměl tak špatný závod. Od příštího závodu se chci zapracovat a více se zaměřit na páteční a sobotní jízdy.“