Cena Slovenska, Alpe Adria Cup

Zatímco náš Local Matador úžasně a nezapomenutelně bojoval ve sluncem rozpálené Grand Prix Katalánska, v podobném počasí se ve stejném termínu odehrál další podnik Alpsko-jadranského mistrovství. Premiéru si odbyl nově vybudovaný okruh na půl cesty mezi Bratislavou a Dunajskou Stredou.  

Jakožto členové Abajafans K.P.O. (klub přátel oválu), jsme se vydali omrknout nového a  geograficky nejbližšího konkurenta našeho domovského brněnského autodromu.  A nejen to, hlavním důvodem byla podpora AB Cardion junior týmu 125cc, za který letos prvním rokem v Alpe-Adrii famózně válí náš nejmenší local matador – Kája Hanika.

Kája si již v sobotu vybojoval se svojí Hondou pole position. Spolu s ním stáli v první řadě i jeho největší konkurenti, zejména domácí favorit Jakub Jantulík, legendární Ital Gabriele Gnani a také Láďa Chmelík na stroji české provenience FGR.

Start byl odložen přibližně o 20 minut, a to kvůli kurióznímu přistání helikoptéry přímo na závodní trati, přičemž byl výrazně znečištěn asfalt od zvířeného prachu z kačírku. Po úklidu tratě mohla být znovu zahájena celá startovní procedura. Ihned po startu se náš Kája ujal vedení, stíhán Gnanim a Jantulíkem. V průběhu druhého kola bylo patrné, že Jantulík využívá síly své Aprilie a na dlouhých rovinkách se před Káju dostal „na motor“. Postupně si budoval mírný náskok, který Kája brilantně eliminoval v technických úsecích náročné tratě. Ovšem v polovině závodu vypověděla Jantulíkova Aprilia službu a zklamaný Slovák se tak s domácím závodem rozloučil. V ten moment už měl Hanika v čele před Gnanim náskok přibližně čtyř sekund a další konkurenti byli v nedohlednu. Cílovou pásku Karel proťal jako první s náskokem sedmi vteřin na Gnaniho, o třetí místo svedli souboj Michal Prášek s Tomášem Vavroušem. Z tohoto souboje vyšel jako vítěz a bednu urval účastník Red Bull Rookies Cupu Vavrouš.   

Kája Hanika vede po šesti podnicích mistrovství Alpe Adria celkové pořadí tohoto šampionátu se ziskem 125 bodů a má tak otevřenou cestu do finálového závodu o titul mistra Evropy, který se uskuteční formou jediného závodu na podzim ve španělském Albacete. Že to nebude jednoduchý boj napovídá složení účastníků, jak ho předepisuje reglement UEM: Top 5 z jednotlivých mistrovství Španělska, Francie, Německa, Itálie a Holandska a top 4 z mistrovství Skandinávie, Balkánu a Alpe Adria + 6 divokých karet.

Věřme, že Kája bude nadále držet nejen prapor České Republiky, ale také týmu AB Cardion, pořádně vysoko !!

 

Zazi a Aaaja (zvaná Zazina)

 

Fotky ze Slovakiaringu