Příspěvek Abajafans-KPO o.s. do ankety o pojmenování zatáček Masarykova Okruhu

1) starý Masarykův okruh byl neodmyslitelně spjat se dvěma zatáčkami - Baltisbergerovou a Farinovou. Proto navrhujeme Baltisbergerovu zatáčku (stanice15) a Farinovu zatáčku (následující pod tribunou Cardion).
Vysvětlení: dle našeho názoru nemusí mít každý kdo si lidově řečeno "ustele" na novém Automotodromu svoji zatáčku. A proto rozhodně nehlasujeme pro návrhy typu : Ottlova zatáčka či Sekiguciho rovinka...
2) uznáváme však, že úsek na stanici 15 se nyní často již hovorově nazývá "Schwantzovou" zatáčkou. Respuktujeme to a necháváme na zvážení, zda ji tedy pojmenovat Baltisbergerova (jak se i zmiňoval projektant ing.Suchý, že tento úsek je "přenesen" na nový automotodrom) či Schwantzova (jak si ji lidově mnozí fandové označují) V tomto případě pak Baltisbergerovu "posunout" za Farinovu. Toto křížení současnosti a historie by se nemuselo líbit každému a pro mnohé by to mohlo být příliš násilné.
3) Zatáčka Franty Šťastného - poslední zatáčka před cílem
Vysvětlení: František Šťastný je největší legenda české silnice (a proto kdo jiný by měl mít zatáčku na našem okruhu) a zároveň tato zatáčka je pro pozdějšího vítěze ta doslova a do písmene "nejšťastnější" !
4) Hulešova zatáčka (rovinka) - zatáčka či následná rovinka pod tribunou D, tedy pod tribunou, kam chodí vždy nejvíce českých fanoušků (a proto i my) ! A Jarda je opět jako František legenda naší silnice, který je navíc už i neodmyslitelně spjat s novým Automotodromem.
5) Chironova zatáčka - první zatáčka po startu. Automotodrom není jen pro motocykly a Chironova proto, neboť je to opět ikona starého okruhu a doposud, když někdo projede přes například naši městskou část Bosonohy výrazně rychleji než povolenou "40" tak každá "babka" zvolá : "...ten jel jako širón!" :-) Všichni jezdci mají na cílové rovince TopSpeed a tak do této zatáčky najíždějí také jak "širóni" :-)
6) Samozřejmě že další československé legendy jako Eliška Junková, Václav Parus, Antonín Vitvar či mnoho a mnoho dalších by si zasloužili pojmenování. Dle našeho názoru ale nyní stačí tyto "základní" úseky.
 
více na: