Eisspeedway Innsbruck

Kalendář závodů Grand Prix na ledové ploché dráze má letos svoji novou zastávku - Olympijský stadion v Innsbrucku! Rakousko tak doplnilo tradiční 2 závody v Rusku ( letos Togliati a Saransk ), německý Berlín (byli jsme tam loni - podívej se zde) a tradiční holandský Assen. KPO (klub přátel oválu) si samozřejmě nemohl nechat tuto akci ujít - čekalo nás 2x600 km na cestě z Brna a 2 dny skvělé zábavy! Ledová plochá dráha je totiž zcela jistě ideálním "fanouškovským" startem každé nové motoristické sezóny... :-)

Odstartováno mělo být v sobotu od 19.hodin... Ale k němému úžasu všech přítomný motoristických nadšenců ze všech možných koutů Evropy - nebylo!!! Závod zrušen! Rakouští pořadatelé zcela nezvládli situaci a i když předpověď počasí příznivá opravdu nebyla - kolem 8 stupňů a déšť, tak ve skutečnosti byly podmínky naopak ideální - polojasno a pod nulou! Led byl příliš nízký a proto zcela nevyhovoval požadavkům na závod Grand Prix. Pořadatelé všechny zklamané fanoušky ubezpečovali - zítra se jede! Das ist sicher!!! No... , když jsme viděli jednoho týpka s hadící a jednoho traktoristu - naše odhady byly : optimistické tak 50 na 50, reálné však už jen tak asi 20 na 80, no a největší pesimisté dokonce pochybovali, že jsou v Inssbrucku v tuto dobu vůbec ještě samotní jezdci... :-)

Pořadatelský "nováček" se tak zrovna šťastně neuvedl... :-) Slovy klasika a rodnou řečí lídrů tohoto zcela vyjímečného motoristického odvětví nám tedy nezbylo než konstatovat: "Nu što Ivan, nůžno pachadiť" a vyrazili jsme na prohlídku nočního Innsbrucku... Naštěstí část naší výpravy už měla cíl po odpoledních prohlídkách města jednoznačně vytyčen - "Theresien Brau" - Erste Innsbrucker Wirtshausbrauerei - neboli "Maruška" :-) Více info o této skvělé hospůdce s vlastním pivem, kterou můžeme všem k návštěvě jen a jen vřele doporučit zde , a protože Marie Terezie tímto získala naše jednoznačné sympatie :-) , tak si vaše dějepisné znalosti - a její obrovský historický význam - můžete znovu připomenou třeba zde :-)

Sobota se tedy nejela, ale neděle nám vše vynahradila i s úroky!!! Bylo nádherné počasí bez jediného mráčku, mrzlo, ale na sluníčku jsme se "pekli". Ve 14.hodin tak mohla být zahájena "show on ice". Plný dům - báječná atmosféra - naprosto skvělé závody plné soubojů a vzájemného předjíždění! Skvělý závod !!! Sice se opět radoval lídr šampionátu Nikolaj Krasnikov, tentokrát to však měl mnohem, mnohem těžší než loni v Berlíně. Skvěle zajel před svým fanklubem domácí matador - Frankie Zorn - ve finále "A" však bohužel na stupně vítězů nedosáhl - ale i tak bylo jeho 4.místo parádní!

Jedinou kaňkou byl výkon našich dvou jezdců - bratrů Klatovských. Jan neporazil ve svých 6 jízdách ani jediného borce, jediný bod získal po havárii svého soupeře, 2x dokonce sám havaroval z beznadějně posledního místa... A bohužel ani jeho bratr Antonín tentokrát nepředvedl nic. Porazil ve vzájemné souboji Jana, jinak byl také ve všech svých jízdách poslední. Naše neúnavné povzbuzování tak bylo alespoň částečně vyslyšeno ve finále D, kdy porazil náhradníka za zraněného švéda Lindstroema, který se zranil hned v úvodní jízdě... Loni v Berlíně jel Tonda parádně, letos se nedařilo, nevadí i to ke sportu patří - příští rok znovu na Eisspeedway - naviděnou ! Poděkování za skvělou akci patří všem "véletníkům" a zejména pak "CarReissen" ! 

Výsledky všech dosavadních odjetých závodů Grand Prix 2010 zde 

Naše fotogalerie z Innsbrucku