GP Malajsie – Páteční tréninky ovládl v Sepangu Francouz Quartararo

1. FP
Do víkendu v Malajsii nakonec nenastoupil Tito Rabat (Reale Avintia Racing), který si pádem v Austrálii zranil ruku. Tím chce získat čas na rekonvalescenci a být připraven na poslední závod ve Valencii. Tým chtěl Španěla nahradit jezdcem jejich týmu MotoE, kterým je Brazilec Eric Granado. Ten absolvoval rychlý přesun do Sepangu, ale závodit nebude, protože s tím měli mít problém u Ducati vzhledem k minimu zkušeností v královské kubatuře.
 Po první polovině tréninku vedl časomíru Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP) s kolem za 1'59,955 sekundy. DruhýMarc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel téměř půl sekundy a už měl za sebou opět husarský kousek, když ustál pád v 64° náklonu. O něco později se mu zastavil motor a musel motorku po obslužných komunikacích dostat do boxů. Třetí v pořadí byl Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), čtvrtý Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) a pátý Danilo Petrucci (Ducati Team). Karel Abraham (Reale Avintia Racing) byl s časem 2'02,171 sekundy osmnáctý.
 Trénink vyhrál v novém rekordu 1'59,027 sekundy Fabio Quartararo ((Petronas Yamaha SRT), jehož poslední měřená kola byla absolutně nejrychlejší. Na druhé pozici je Franco Morbidelli, který byl o 0,083 sekundy pomalejší. Třetí Maverick Viňales ztratil necelé dvě desetiny. Top3 je v režii Yamahy. Na čtvrté místo zajel až posledním měřeným kolem Marc Márquez, který byl až jedenáctý. Pátý je Andrea Dovizioso, který zaznamenal posun z třinácté pozice. Výborně si vedl Karel Abraham s třináctým maximem 2'00,874 sekundy. Jednadvacátý Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech3) odjel pár kol, ruka stále bolí a není jisté, zda bude v dalším průběhu víkendu pokrčovat.

2. FP
Portugalec Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) vyzkoušel v prvním tréninku jak je na tom zranění jeho pravé ruky a bohužel malajskou GP předčasně končí. Do druhého tréninku nenastoupil a bude se snažit být připraven na závěr sezony ve Valencii.
 V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo Marc Márquez (Repsol Honda Team), který bastavil čas na hodnotu 2'00,215 sekundy. Druhý Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) ztrácel sedmnáct tisícin, třetí Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) byl o třicet tisícin pomalejší. Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) a Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) uzavírali pětici nejrychlejších. Tato maxima ale nebyla rychlejší než jaké jezdci zajeli v prvním tréninku.
 Přímo nadzvukovou rychlost předvedl v závěru tréninku Fabio Quartararo, který zajel nejrychleji časem 1'58,576 sekundy. Znovu nový rekord. Na druhé místo se posledním kolem za 1'59,206 sekundy posunul Andrea Dovizioso (Ducati Team), třetí je se ztrátou sedmi desetin Valentino Rossi. Franco Morbidelli a Jack Miller (Pramac Racing) uzavírají pětici nejrychlejších. Karel Abraham je s kolem za 2'00,477 sekundy patnáctý.

autor: Petr Czyž