V neděli Grand Prix Japonska v Motegi!

HNED NA ÚVOD: byly doplněny fotky z letošního "Rekordu" - klobouk dolů před všemi vámi přítomnými Abajafans, a také těmi co pomáhali s organizací celé akce!
  Velice mě těší, že vy Abajafans, kteří jste na okruh dorazili, tak jste si v drtivé většině vaši jízdu "patřičně užili" a podle mnoha vašich vlastních slov nabrali i plno cenných zkušeností při mokré jízdě ve velké rychlosti na uzavřeném okruhu.
Příště máte Vaše místo v jízdě Abajafans jisté, a to ať se přihlásí kolikkoliv zájemců - jste totiž správní tvrďáci- DÍKY!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

zítra pokračuje v Japonsku svým 16.dílem letošní šampionát MotoGP!
Nezapomeňte si tedy nastavit vaše budíky na 8:00 kdy startuje Abajův závod MotoGP (5:00 Moto3, 6:20 Moto2)!

 Okruh Twin Ring Motegi leží přibližně tři hodiny cesty severně od hlavního města Tokia. Poprvé se na tomto okruhu jel závod MotoGP v roce 1999 (tehdy pochopitelně 500cc). Závodiště tvoří ovál pro závody automobilů a dráha pro motocykly (proto to slovo TWIN v názvu...). Okruh má celkem 6 levých zatáček a 8 pravých a je dlouhý 4801 metrů, ve stylu brzda-plyn.
 Abaja má na Motegi skvělé vzpomínky, neboť v roce 2010 tam dosáhl svého prvního pódia, v posledních letech se mu tam však vůbec nedaří... :-(
 O titulu je již rozhodnuto, přesto se nedá počítat s tím, že by úřadující šampion něco "vypouštěl", tím spíše na japonské půdě! Hodně spekulací je kolem domácího Takaaki Nakagamiho, který sice má i na příští rok smlouvu s Hondou, ale od Assenu bojuje se zraněným ramenem. Doma vynechat nechce, ale pak půjde na operaci a zastoupí jej Zarco! A podle dalších spekulací by měl nahradit trápícího se Lorenza... Jestli v týmu Repsol nebo LCR je pochopitelně zatím zcela nejasné.

V pátek zajel Abaja velice solidní P16, více ZDE

V sobotní kvalifikaci obsadil 18.místo a do závodu vyrazí ze 6. řady, více ZDE
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajímavá zpráva přišla ohledně kalendáře MotoGP pro rok 2022!

 Od tohoto roku by se totiž měly závody opět konat v Brazílii, konkrétně v Riu na zbrusu novém okruhu RIO MOTOPARK.
 Naposledy se jelo v Brazílii také v Riu, ale na okruhu Nelsona Piqueta přesně před patnácti lety (v roce 2004 a zvítězil tehdy Makoto Tamada před Maxem Biaggim a Nicky Haydenem)
„Jsem velmi hrdý na to, že mohu oznámit, že se MotoGP bude opět jezdit v Rio de Janeiru. Brazílie je důležitým trhem pro motocykly, motocyklové závody a motoristické sporty, má bohatou historii, na kterou může být hrdá, stejně tak bude mít i skvělou budoucnost, takže jsem rád, že MotoGP v tom bude hrát tak důležitou roli, až se tam v roce 2022 vrátí,“ řekl šéf Dorny Carmelo Ezpeleta.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokračujeme v detailních přípravách našeho dalšího autobusového zájezdu, který se v roce 2020 uskuteční do Mugella. Grand Prix Itálie se uskuteční v termínu 29. - 31. 5. 2020.
(zájezd bude od čtvrtka 28.5. odpoledne (v cca 17:17 odjezd z Brna..., návrat v pondělí 1.6. kolem 7:00 hodin ráno...)

Do Mugella se vrátíme po „dlouhých“ šesti letech! Mugello je krásná a legendární trať zasazená do překrásné toskánské krajiny a má svojí neopakovatelnou atmosféru. Velkým bonusem je možnost kempování přímo na tribunách a víkendová vstupenka již tento kemp zahrnuje. Dalším zajímavým bonusem zájezdu je „všeobecné tajemství“, že rok 2020 má údajně být posledním rokem aktivní kariéry legendárního VR46 a právě Mugello je jeho skutečnou „domácí“ tratí… ;-) Zažijte tedy i vy tamní jedinečnou atmosféru! Velkým bonusem zájezdu bude opět možnost výletu, po loňském Londýně a letošním Amsterdamu navštívíme malebnou Florencii.
Za příplatek si bude možné objednat ubytování v plně vybaveném apartmánu.
Cena ještě není stanovená, protože záleží na jedné "drobnosti" - okruh v Mugellu ještě neurčil ceny lístků... ;-))
POZN: (protože se množí vaše dotazy na toto téma...)
 S předběžnou a prozatím nezávaznou rezervací ale příliš NEVÁHEJTE, protože náš zájezd bude jistě opět velmi brzy vyprodán... protože je opět jisté, že bude za nejnižší možnou cenu pro řádné členy Abajafans a pojedeme opět s Jedotourem a tedy opět v nejvyšší možné kvalitě, komfortu a hlavně POHODĚ! 
Pozor: zájezd je jako tradičně opět určen jen pro všechny naše řádné členy Abajafans-KPO z.s.!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
     Přeji pěkný den i víkend všem Abajafans!   

Ja!Ja!Abaja!   

Doča