Brno letos ovládli Marquezové, na pódium vystoupal i Max Biaggi!

Máme za sebou další domácí závod, který nám bohužel letos body nepřinesl, ale plno skvělých zážitků rozhodně ano!

Abaja vstoupil do závodního víkendu solidním 19. místem (1:58,287), ve druhém tréninku zlepšil svůj čas na 1:57,562, výsledkově se však zhoršil na 21. místo.
Na sobotní program kvalifikací byl předpověděn déšť, což se vyplnilo... a tak bylo jasné, že pořadí nasazení do obou kvalifikací se již nezmění. Abaja v první kvalifikaci obsadil 10. místo a tedy 20. místo na startovním roštu.
Abaja:"Nespokojený nejsem, není to sice žádná pecka, ale taky žádný velký propadák. Měli jsme problémy ve čtvrtém tréninku, třikrát jsem zajížděl do boxu, stejně jako v samotné závěrečné kvalifikaci, kdy mi ustřelilo kolo a motorka mě nasměrovala rovnou k mechanikům. Asi to mělo tak být, tak jsme vyměnili přední gumu. Motorka hodně trpěla, nechtěla přebrat výkon. Paradoxně na mokrém povrchu jsme zajeli lepší časy než na osychajícím asfaltu, kde se gumy do deště hodně přehřívají a trpí."

Ve druhé kvalifikaci na osychající trati ukázal svoji naprostou dominanci lídr celého šampionátu Marc Marquez, který porazil druhého Doviziosa o neuvěřitelných více jak 2,5 vteřiny!!!

Nedělní závod také ovlivnil déšť a start musel být posunutý o více jak 40 minut! Zatímco v prostoru startu a cíle byl silný déšť, tak na "Déčku" spadlo maximálně 17 kapek...
Abaja v průjezdu prvním kolem udžel svoji startovní pozici a tak jsme věřili v posun! Ten se však kvůli technických potížím bohužel nekonal.
Abaja: "Během závodu jsme měli technický problém, který řešíme. Obrovská škoda. Neříkám, že bychom jeli v pohodě na dvanáctém nebo třináctém místě, ale za Titem jsme se pohybovat mohli, taky i měli. Ale bohužel to nevyšlo. Něco se odehrálo a najednou jsem ztratil nějakou vteřinu a půl, dokonce jsme možná jezdil o dvě sekundy pomaleji, než jsem jezdil pravidelně. Řešíme, co se dělo, abychom na něco přišli. Stojím si za tím, že jsme měli problém. Přece jen závodím patnáct let a poznám to. Neříkám, že s tím nešlo jet rychleji. Mám ovšem takovou osobní nevýhodu. Pokud se něco přihodí, zatímco ostatní jedzci zajíždí o dvě desetinky nebo půl vteřiny pomalejší časy, tak mně to prostě udělá bugr v hlavě. Poté jezdím o sekundu hůř."

Závod ovládl stylem "start-cíl" Marc Marquez a stal se tak letos naprosto suverénním králem Masarykova okruhu - GRATULUJEME! Kvalifikaci i závod ovládl o 2,5 vteřiny... ;-) Druhý dojel Andrea Dovizioso a třetí Jack Miller. Abaja dokončil závod na 19. místě.

V Moto2 zvítězil mladší bratr Marca Alex Marquez, Moto3 vyhrál Aron Canet a tak na pódium společně s ním vystoupil i král Masarykova okruhu let minulých Max Biaggi, který v Brně vyhrál celkem 11 závodů! Kompletní výsledky závodu MotoGP naleznete ZDE.

Co dodat úplným závěrem?

Zejména poděkovat všem, co jste do našeho sektoru dorazili a jakkoliv dopomohli k vynikající a bojovné atmosféře během celého dne v našem sektoru Abajafans! Makali jsme naplno a nemáme se jako oficiální fanklub Karla Abrahama rozhodně zač stydět! Náš "support" byl i letos naprosto vynikající a myslím, že náš hlavní cíl: ukázat "KDO JE V BRNĚ DOMA!" jsme opět splnili na plných 100%! ;-)

Pozitivní zprávou dále je,  že MotoGP v Brně pojede i příští rok!

AŤ ŽIJE GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY na nejkrásnějším okruhu světa V BRNĚ!

Abaja: "Smlouva na příští rok s Dornou podepsaná byla, pokud by se Velká cena nejela, šlo by o velkou chybu. Jsem za to strašně moc rád a doufám, že se tady bude jezdit i další roky. Tento okruh je jeden z historicky nejstarších. Na safety komisi, kam přichází většina jezdců, jsem od nich slyšel, že by byla škoda, kdyby se tu v budoucnu nejelo. Kromě některých nedostatků na okruhu jsme sklidily kladné ohlasy."
Je doplním a připomenu, že Abaja má platnou smlouvu i na příští rok a tak se již dnes těšíme zase za rok na viděnou na Déčku!