Kornfeil po zlomenině dojel nejlíp v sezoně, Abraham skončil znovu těsně za body

Jerez, Brno - Jedenadvacet dní od pádu, při níž si přivodil zlomeninu klíční kosti, naskočil pilot Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku do dalšího závodu mistrovství světa silničních motocyklů kubatury Moto3. Při Grand Prix Španělska v Jerezu si nakonec vyjel sedmé místo, nejlepší v této sezoně.
Při vjezdu do posledního kola mu patřila dokonce třetí pozice, ovšem v závěrečném okruhu se dostal mimo ideální stopu a klesl v pořadí. „V posledním sektoru jsem pak ztratil přední kolo a tím se vyřadil z boje o pódium. Je to velká škoda, protože jsem byl opravdu kousek od něj. Na druhou stranu jsme si dokázali, že na to máme," pravil po závodě Kornfeil.
Jeho stájový kolega a krajan Filip Salač z RedoxPrüstelGP závod nedokončil. V Jerezu vyhrál Velkou cenu nejnižší kubatury Ital Niccolo Antonelli, jenž je na druhé pozici průběžného pořadí o bod za vedoucím Arónem Canetem, Kornfeilovi patří po čtyřech závodech se ziskem patnácti bodů sedmnáctá pozice pořadí.
Své maximum z minulého závodu vyrovnal v MotoGP brněnský pilot Karel Abraham. Podobně jako v Austinu, skončil i ve Španělsku na šestnácté pozici za svým stájovým kolegou Titem Rabatem, tentokrát za ním zaostal o osm vteřin. Pilot Reale Avintia Racing Abraham tak nadále čeká na svůj první bod v novém ročníku.
Na domácí trati se na stupních vítězů v královské kubatuře seřadili tři Španělé. Z výhry se radoval úřadující šampion Marc Márquez, jenž dojel do finiše o více než vteřinu a půl před Alexem Rinsem, jako třetí projel cílem Maverick Viňales. V celkové klasifikaci se do čela probil Márquez o bod před Rinse.
Další závod je na programu za dva týdny ve francouzském Le Mans.
Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 39:30,327, 2. Suzuki (Jap./Honda) -0,242, 3. Vietti (It./KTM) -0,305… 7. Kornfeil -1,187, …Salač (oba ČR/KTM) nedokončil.
Průběžné pořadí MS: 1. Canet 58, 2. Antonelli 57, 3. Masiá (Šp./KTM) 45, …16. Kornfeil 15.
Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 25:33,841, 2. Navarro (Šp./Speed Up) -0,359, 3. Fernández (Šp./Kalex) -1,091,
Průběžné pořadí MS: 1. Baldassarri 75, 2. Lüthi 58, 3. Schrötter (Něm./Kalex) 48.
MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:08,685, 2. Rins (Šp./Suzuki) -1,654, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -2,443, …16. Abraham (ČR/Ducati) -36,858.
Průběžné pořadí MS: 1. M. Márquez 70, 2. Rins 69, 3. Dovizioso 67.