Alex Rins - Suzuki dominoval v Austinu, 16. Abraham

Skončila se neporazitelnost Marca Marqueze na okruhu COTA a vůbec na závodech v USA. Naopak z vítězství se po dlouhé době radovala Suzuki - naposled v Silverstone 2016 zásluhou Viňalese, když dnes vyhrál Alex Rins.
8 kol to vypadalo v Texasu na sedmé vítězství v řadě pro Marca Marqueze (Honda), pak ale úřadující mistr světa havaroval. Až do 17. kola byl na čele Valentino Rossi (Yamaha), ale předjel ho Alex Rins a ten už zkušeného Itala před sebe nepustil. Stupně vítězů dokompletoval s nejlepším motocyklem Ducati Jack Miller. Pro Rinse to bylo první vítězství v kariéře v královské kubatuře.
Čtvrtý byl odmávnut Andrea Dovizioso (Ducati), za ním pak výborný Franco Morbidelli (Yamaha). Danilo Petrucci (Ducati) obsadil místo šesté, Rookie Fabio Quartararo (Yamaha) byl klasifikován jako sedmý a Top-10 ještě vytvořili Pol Espargaro (KTM), další Rookie Francesco Bagnaia (Ducati) a Takaaki Nakagami (Honda).
Body si z Austinu ještě do svých zavazadel letadlem do Evropy přibalili Maverick Viňales (Yamaha) - ten si dobrovolně nepochopením signálu odjel ještě «Long Lap Penalty», Andrea Iannone (Aprilia) - jeho týmový kolega Aleix Espargaro havaroval už ve 2. kole, Johann Zarco, Miguel Oliveira a Tito Rabat; zatímco Karel Abraham obsadil P16., za ním ještě dojeli Joan Mir a Hafizh Syahrin.
Mezi prominentní odpadlíky kromě Marqueze patřili Cal Crutchlow - havaroval v 6. kole v T11 a Jorge Lorenzo pro technický defekt. Naopak trest za předčasný start si museli odpykat průjezdem boxovou uličkou Maverick Vinales a Joan Mir.