Úvodní testy v Sepangu ovládlo Ducati, Abaja 20.

Na okruhu v Sepangu v Malajsii dnes skončily třetím dnem oficiální testy královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP.

První den ovládl Marquez na Hondě, druhý den překonal traťový rekord Viňales na Yamaze a závěrečnému třetímu dnu zcela dominovaly stroje Ducati v čele s Petruccim! Ten čas stlačil na neuvěřitelných 1:58.239 ! První čtyři jezdci třetího dne i v kombinaci všech dnů byli jezdci na strojích Ducati!

1. den HONDA, 2. den YAMAHA, 3. den DUCATI (veškeré výsledky pochopitelně naleznete na našich stránkách www.abaja.cz ) - tedy všichni tři největší favorité se podělily o vítězství ve třech úvodních testovacích dnech. Skvěle se držela i Aprilia (Aleix Espargaro - 7.místo!), nadějně Suzuki, naopak spousta práce jistě čeká továrnu KTM, protože její nejlepší jezdec Johann Zarco "až" 17. místo...

Čeká nás jistě velmi zajímavá sezóna a můžeme se na ni těšit o to víc, neboť Abaja na úvodních testech statečně bojoval, za celé 3 dny objel 137 kol, postupně zrychloval svůj čas a sžíval se s novým týmem i novým motocyklem Ducati GP18, který má podle jeho vlastních slov vynikající potenciál a nyní musí naleznout jeho limity a sžít se s týmem Avintia! Jeho finálový čas má hodnotu 2:00.378. Oproti času prvního dne tedy zrychlení o 1,3 s., ale je bohužel prvním jezdcem, kterému se nepodařilo stlačit svůj čas pod magické 2 minuty. A vzhledem k tomu, že Ducati (GP19) nasadila pro letošní rok nový "trojplošník" a dnes opravdu doslova letěla..., tak to znamená ztrátu na celkově nejrychlejšího Petrucciho opět více jak 2 sekundy...

Testy jsou však stále jen testy a nutno připomenout, že Malajsie je pro Abaju asi nejméně oblíbenou tratí z celého seriálu, v Kataru bude jistě lépe! Tam se testy nyní přesunou (od 23. do 25. února 2019) a 10. března budeme na stejném místě znát prvního letošního vítěze závodu MotoGP!

Abajův nový týmový parťák Tito Rabat obsadil celkově velice solidní 14. místo (první den byl dokonce senzačně čtvrtý a druhý den sedmý!) s časem 1:59.485 a elitní "patnáctka" či "TopTen" je jistě tedy i v Abajových silách!

Testů se zúčastnilo celé kompletní startovní pole 22 jezdců MotoGP 2019 (+ 5 testovacích jezdců) s jedinou výjimkou - zraněného Jorge Lorenza nahradil vynikající německý pilot Stefan Bradl. Do závěrečného dne už nenastoupil ani Andrea Iannone, kterého nahradil na tovární Aprilii Bradley Smith.

Čekáme na podrobný Abajův komentář!!!

Výsledky testů naleznete ZDE

---------------------------------------------------------------------------
Dále upozorňuji na to, že do závodu GP Speedway na Národním stadiónu ve Varšavě - na který letos také pořádáme náš premiérový zájezd "KPO"!!! - zbývá přesně
100 dní!
A na objednávky svého místa v buse, hotelu i vstupenky na Grand Prix Polska máte už jen poslední týden (jen do 15.2.2019) !

Více info o zájezdu do Polska na Speedway naleznete ZDE

 

pozn.: zájezd s Abajafans do Assenu na podporu Karla Abrahama je již beznadějně VYPRODÁN!
---------------------------------------------------------------------------

(foto: FB Karla Abrahama)