Setkání s Mistry řídítek 2019

 17. ledna 2019 na naši školu zavítali Mistři řídítek – Karel ,,ABAJA“ Abraham (https://www.karelabraham.com/cs/) a Ondřej ,,37“ Ježek  (https://www.ondrejjezek.com/).
 
Plný kinosál školy přivítal závodníky bouřlivým potleskem. Pozvaným hostům, pedagogům, studentům i žákům byli závodníci představeni formou videoprofilů. V průběhu akce nechyběla ani očekávaná prezentace závodních speciálů, které přivezli závodníci s sebou. S nastavením motocyklů a dalšími technickými informacemi přítomné seznámil třetí host – elektronik Michal Kněžínek. Díky své specializaci objasňoval zájemcům důležitost telemetrie při nastavení závodního motocyklu. Hosté hovořili také o rozdílech v konstrukci  a vybavení motocyklů MotoGP a WSBK.
 
Plynulý průběh akce zajišťoval moderátor Jiří Dočekal, předseda fanklubu ABAJAFANS.  Jeho prostřednictvím se publikum seznámilo s důležitými momenty v kariéře obou závodníků. Jejich bezprostřední projev ocenili příznivci zvláště v průběhu autogramiády, které předcházela možnost dotazů z řad publika. Netradiční dotaz, zda závodníci jezdili v mládí na „fichtlu“, dostal úsměvnou odpověď: „Karel ano, já (Ondřej-pozn. autora) ne, jezdil jsem již na minibiku.“
 
V závěru akce bylo pro hosty připraveno překvapení – Maurer Union, ikona školy. Díky Zdeňku Komárkovi, který zajišťuje pravidelnou údržbu vozidla, představovala pro zúčastněné projížďka „závodním speciálem“ v areálu školy, a to neuvěřitelnou rychlostí  45 km/h, určitě nezapomenutelný zážitek.
Ukončení této jedinečné akce se neslo v duchu loučení a přání úspěchů v kariéře obou závodníků. Někdy příště tedy zase na shledanou.
 
Poděkování patří nejen zúčastněným jezdcům, mechanikovi i moderátorovi, ale také Abraham Motor Racing a Mercury Racing, za velkou vstřícnost při zapůjčení závodních speciálů, a ABAJAFANS, za zapůjčení klubových vlajek a banerů.
 
Ocenění si zaslouží také organizátoři akce: Ing. Bohumil Gregor, Radek Buřival a Ing. Pavel Trojan.
Video viz odkaz:  https://youtu.be/mT7Mtv1vyfQ