12. Abajafans Mecheche - to nemělo obdobu! ;-)

  Opět zcela zaplněný sál Katolického domu v Troubsku (Abaja říkal, že určitě ještě více v předešlých letech - díky!) byl místem našeho tradičního "Mecheche", kterým každoročně startujeme novou motocyklovou sezónu. Stejně tomu bylo i letos. Sešli jsme se již po dvanácté! V sobotu 12. ledna 2019 se totiž uskutečnilo 12. Abajafans Mecheche určené pro řádné členy oficiálního fanklubu Karla Abrahama, jejich doprovod a pozvané hosty!

  Velmi si vážíme přítomnosti členů Abajafans už na členské schůzi, která od 15:00 hodin hlavnímu programu "Mecheche" předcházela.

  Mecheche má svůj tradiční čas v 17:17 hodin. Celou akci, od členské schůze až po soutěže o hodnotné ceny, moderoval předseda spolku Jiří Doča Dočekal. Neuvěřitelný výkon! Díky všem přítomným hostům a fanouškům opět vládla velmi přátelská, uvolněná a pohodová atmosféra, v přilehlé restauraci pak tradičně bouřlivé "Zoo" ovzduší ;-))

  Hlavním hostem našeho Mecheche byl tentokrát borec nad všechny borce, legenda československé silnice a motoristického sportu, pan Bohumil Staša! Na pódiu se tak setkal náš nejlepší motocyklový závodník současnosti Karel Abraham společně s naším historicky nejúspěšnějším motocyklovým jezdcem Grand Prix Československa. Bohumil Staša získal v letech 1969 (500ccm) a 1971 (350ccm) dvě pódiová umístění při domácím závodě seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů, což se v historii žádnému jinému jezdci nepodařilo. Kouzelné, skvělé, dojemné! Oba jsou i skvělí vypravěči, a tak bylo o fantastickou atmosféru postaráno. Pan Staša se navíc vůbec netají svým názorem (netají se vůbec žádným svým názorem! ;-)), že Karel je pro něj naše současná jasná jednička a velice mu přeje úspěch. Zároveň společně s námi tajně doufá, že se dočká i pódia v MotoGP, ideálně pak při domácí Grand Prix v Brně!

  Celé povídání bylo velice zajímavé a srdečné. A kdo pana Stašu dobře zná, tak obdivoval našeho předsedu Doču, jak jej skvěle "rozvykládal"... ;-) Jeho velmi osobité vyprávění o závodění v době jeho mládí, kdy byl továrním jezdcem ČZ a poté i Jawy by mohlo být nekonečné. Probrali ale i vážná témata, jako například "doping" (sázky o láhev rumu) či "shánění náhradních dílů" (víte co je "šmelina"?). A sál bouřil smíchy. Na závěr se pan Staša dočkal zcela zaslouženého "standing ovation" a od Abajafans obdržel i drobné dárky na památku našeho setkání.

Děkujeme, pane Stašo, za Vaši návštěvu a do dalších let Vám přejeme hlavně pevné zdraví a stálou chuť do života!

  Dalším vzácným hostem, který přišel ve skvělé náladě, byl pan Karel Abraham starší. Seznámil nás s některými zajímavými novinkami o brněnském okruhu, nechal nás nahlédnout do zákulisí a plánů na příští roky a prozradil, že Grand Prix České republiky má velkou šanci udržet se v nabitém kalendáři MotoGP  (v budoucnu až 22 závodů) i v příštích mnoha letech. Skvělé!

  Úplný závěr obstaral průkopník naší motocyklové účasti na slavné - a právě probíhající - Rallye Dakar pan Ivo Kaštan. Další úžasný bavič a vypravěč jen podtrhnul skvělý večer našeho Abajafans!

  Potěšilo nás, že naši hlavní hosté pan Staša i pan Kaštan vysekli oficiálnímu fanklubu Karla Abrahama Abajafans-KPO z.s. velkou poklonu. Prý sice čekali "nějakou besedu", ale rozhodně prý ne tak pohodovou, "rodinnou", současně však "fans" bouřlivou a velmi srdečnou atmosféru! Ale to je pro nás "normálka"... ;-)

Měli jsme připraveno ještě spoustu dalších příspěvků, vystoupení či ukázek našeho archívu, ale čas nezastavíme ani my, a tak už se dnes těšíme zase na příští Mecheche!

  Sezóna 2019 je tímto slavnostně  zahájena! Ať žije Abaja a jeho fans - Abajafans!

  V sále byly opět zastoupeny všechny věkové kategorie ze všech koutů České republiky i zahraničí. Mladí/staří, hluční/tiší, tlustí/hubení... prostě celé spektrum fanoušků motorismu! Společně jsme se dobře pobavili a tak byl hlavní účel našeho Mecheche opět splněn! Poděkování za to patří naprosto všem! Všem našim pozvaným hostům, všem organizátorům, partnerům, celému personálu Katolického domu v Troubsku a v neposlední řadě VÁM VŠEM - všem fanouškům Karla Abrahama sdružených pod vlajkou ABAJAFANS-KPO!

Jitka

Kompletní fotogalerie z Mecheche: Lubor Horák, Tomáš Gescheidt

Napsali o 12. Abajafans Mecheche: 

MOTORKARI.cz , MOTO-CUP.sk  , MOTOFORUM.cz  , fb Karla Abrahama ZDE

(foto: Lubor Horák)

Jiří Dočekal (předseda Abajafans-KPO z.s.) a Karel "Abaja" Abraham.

Zcela zaplněný sál Katolického domu Troubsko.

Abajo, přejeme Ti všechno nejlepší k 29. narozeninám a do celé sezóny!

...přichází legenda! Pan Bohumil Staša na pódiu 12. Abajafans Mecheche.

Bohumil Staša, 20x mistr Československa, 2x pódium při GP ČSSR v Brně.

Zajímavé vyprávění dvou nejlepších jezdců minulosti i současnosti.

Karel Abraham a Bohumil Staša - díky a přejeme pevné zdraví a jen vše nej!

Pohled do zákulisí - na Mecheche opět nechyběli ani další vzácní hosté.

Pan Karel Abraham starší ve výborné náladě mezi "svými" Abajafans.

...to by se mohlo hodit! Průkopník naší účasti na slavné Rallye Dakar pan Ivo Kaštan.

Díky všem za skvělou akci!

ABAJA FOREVER!                                                                             (J.D.)