Po testech ve Valencii míří Abraham do Jerezu

Ve Valencii testoval Karel Abraham s motocyklem Desmosedici GP18, což je něco jiného než s čím jezdil do poslední Grand Prix u stáje Ángel Nieto. K seznámení s novou technikou a posádkou týmu Reale Avintia Racing měl dva dny během nichž najel necelých devadesát kol. V kombinaci časů je Abraham dvaadvacátý, dvě sekundy za prvním Viňalesem.
První den testu nastavil Karel Abraham své maximum na hodnotu 1'33,301 sekundy, ve středu zajel na hodnotu 1'32,906 sekundy. Dva dny ve Valencii byl začátek předsezonní přípravy, která pokračuje dalšími dvěma dny příští týden v Jerezu. Pak už s příchodem prosince vstoupí v platnost zákaz testování.
Po premiérových testech s týmem Reale Avintia Racing, český závodník Karel Abraham uvedl: „Dnes jsme udělali spoustu práce a byli schopni vyzkoušet řadu věcí, ale ještě víc toho máme k práci příští týden v Jerezu, kde budeme ještě jednou kontrolovat základní nastavení, které jsme teď připravili.“
Víme, že potenciál motorky je mnohem vyšší než je naše pozice ve výsledkové listině, takže musíme tvrdě pracovat, abychom z tohoto stroje vytěžili maximum. Z toho důvodu nejsem úplně spokojený. Ale první kontakt s týmem dopadl dobře a jsem si jistý, že se během zimních testů zlepšíme tak, abychom dosáhli maxima před začátkem sezony v Kataru,“ dodal brněnský závodník.
Autor: Petr Czyž