Abraham na závěr bodoval

Karel Abraham uzavřel závodem na okruhu Ricarda Torma svou jednu závodní kapitolu, když za tým Nieto Racing absolvoval svůj poslední závod během dvou sezón působení v týmu Aspara Martineze.
 
Tento tým v šampionátu «premier class» ostatně končí, Karel Abraham bude nyní závodit v týmu Reale Avintia Racing (už od zítřejších testů), kde jeho týmovým kolegou bude opět Španěl - místo Alvara Bautisty to bude šampion Moto2 z roku 2014 Esteve Rabat.
 
Po svém 103. startu v MotoGP a ukončení své 7. sezóny v MotoGP zhodnotil závod, kdy letos popáté bodoval, takto: „Závod byl hodně těžký, protože v první části jsem soupeřil s některými nejlepšími jezdci a vedl jsem si dobře. Začalo to být těžší, když začalo pršet. Ve druhé polovině jsem dobře odstartoval a cítil se pohodlně, ale když začalo znovu pršet, soustředil jsem se na dokončení závodu a získání nějakých bodů. To se podařilo, získal jsem dva body a jsem spokojený. Tenhle okamžik je ale smutný, protože odcházím od týmu, se kterým jsem strávil dva roky a zažii jsme skvělé okamžiky. Budeme se potkávat v paddocku, ale nebude to stejné. Chtěl bych poděkovat týmu Ángel Nieto za krásné dva roky. Doufám, že se naše cesty v budoucnu zase spojí. Celý tým je vynikající a odvedl skvělou práci. Neopouštím je rád, ale čeká na nás další kapitola.“
Autor: Jiří Mikšík