Kornfeil byl v kvalifikaci v Aragonu třináctý, Abraham skončil před Rossim

Alcňiz - Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie třídy Moto3 třináctý. Protože však Ital Niccolo Antonelli dostal dodatečně trest, posunul se český závodník do čtvrté startovní řady. V sobotní kvalifikaci na okruhu Motorland Aragón ztratil na vítězného Jorgeho Martina ze Španělska 1,3 vteřiny.
Karel Abraham v třídě MotoGP skončil v první čísti kvalifikace, ale porazil legendárního Valentina Rossiho. Zatímco brněnský jezdec byl celkově klasifikován sedmnáctý, populární Ital skončil hned za ním. Na startovním roštu by se tak oba měli setkat v šesté řadě.
Při pádu na konci prvního tréninku si Kornfeil natloukl pánevní oblast. A i když lékařská vyšetření vyloučila zranění, trápily českého jezdce velké bolesti. V sobotním programu se navíc nejdříve pral s motocyklem, v kvalifikaci už měl výkon vzestupnou tendenci.
"Dvanácté místo není tak špatné, když vzpomeneme, co se stalo včera. Jasně, není to náš cíl, ale rozhodně se s tím dá pracovat. Trošku mě ale mrzí poslední rychlé kolo. To mohlo být daleko lepší, kdybych měl před sebou někoho, za kým bych mohl využít slipstream. V žádném případě ale nevěším hlavu a posílám díky týmu za skvělou práci," vysvětlil jezdec sedlající motocykl KTM.

Kornfeilův týmový kolega ze stáje Redox Prüstel GP, lídr šampionátu Marco Bezzecchi, byl šestý. Martin si před svými fanoušky dojel už pro devátou pole position této sezony.
Pro pole position v MotoGP si v Aragonu dojel také domácí jezdec. Nejrychlejším ze všech byl Jorge Lorenzo před týmovým kolegou z Ducati Andreou Doviziosem. Lídr šampionátu Marc Márquez je doplní v úvodní startovní řadě.
Španělskou převahu uťal v Moto2 Brad Binder. Jihoafričan vyhrál kvalifikaci prostřední třídy o pouhých 74 tisícin vteřiny před Marcelem Schrötterem z Německa.
Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):
Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:57,066, 2. Masiá (Šp./KTM) -0,537, 3. Bastianini (It./Honda) -0,593, …13. Kornfeil (ČR/KTM) -1,325.
Moto2: 1. Binder (JAR/KTM) 1:53,149, 2. Schrötter (Něm./Kalex) -0,074, 3. Navarro (Šp./Kalex) -0,108.
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Ducati) 1:46,881, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,014, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,079, …17. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

autor: Radek Vičík