Grand Prix České republiky - info POLICIE ČR

  Odpoledne proběhla tisková konference, na které ředitel plk. Leoš Tržil zdůraznil mimo jiné dopravní omezení na dálnici a z něj vyplývající doporučení pro fanoušky, kteří tudy pojedou na okruh. Prezentace z tiskové konference zde.
Bezpečnost v areálu a na tribunách
  Vzhledem ke stále platnému vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem bude obdobně jako v loňském roce nasazeno více kriminalistů a policistů v civilu, posílen bude monitoring areálu. Se speciálně vycvičenými psy budeme provádět pyrotechnické prohlídky tribun. Nově budou na vybraných místech instalována betonová svodidla určená k ochraně osob. Návštěvníci musí počítat s důkladnými prohlídkami u vstupů, kde budou v případě potřeby asistovat i policisté.  V případě nálezu podezřelého předmětu nebo zaznamenání podezřelého chování ihned kontaktujte policisty.  Všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat platný návštěvní řád.
Zabezpečení majetku
Stovky policistů budou chránit majetek návštěvníků nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě a jeho okolí. Vyzýváme všechny účastníky k tomu, aby neponechávali důležité věci ve vozidlech či stanech a doklady a cennosti měli vždy pod kontrolou. Do terénu vyrazí také policisté na čtyřkolkách i koních, které doplní v minulosti osvědčené cyklohlídky. Návštěvníkům bude k dispozici i detašované pracoviště obvodního oddělení a v pohotovosti připravení překladatelé. Problémy návštěvníků z ciziny pomohou řešit i zahraniční kolegové (Rakousko, Slovinsko a nově také Slovensko).
Doprava
Bezpečnost a plynulost
Zejména ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) očekáváme velmi silný provoz. Řidičům doporučujeme, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili s dostatečným předstihem.  Policisté budou na všech kritických místech urychlovat provoz, kapacita komunikací je ale omezená. Řiďte ohleduplně a respektujte pokyny policistů a pořadatelů, stejně jako aktuální dopravní značení. Všichni jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu.  Řidiči musí dbát i na zákaz požívání alkoholu a drog při řízení, který budeme kontrolovat.
Vlastní doprava
Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou vyznačeny dopravním značením. Pro příjezd do areálu brněnského Masarykova okruhu doporučujeme využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka  a exit 178 – Ostrovačice. Pozor, na Kývalce je dopravní omezení, chcete-li zde odbočit k okruhu:
a)      při cestě od Prahy se neřaďte před omezením do protisměrného pásu.
b)      při cestě od Brna na Prahu se včas zařaďte do pravého jízdního pruhu.
Parkování
S předstihem si na stránkách okruhu (odkaz) vyberte vhodné parkování určené pro váš dopravní prostředek a adekvátní ke druhu vstupenky. Ušetříte si tak čas a stres a ulevíte provozu v exponovaných místech. V případě extrémně nepříznivého počasí bude platit tzv. „Mokrá varianta“ parkování, sledujte aktuální dopravní zpravodajství, web a sociální sítě.
Veřejná doprava
Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí doporučujeme využít autobusy městské hromadné dopravy. Doprava je zdarma a odpadá problém s parkováním.
Na místě budou k dispozici tiskoví mluvčí: mjr. Pavel Šváb (606 637 505), por. Bohumil Malášek (724 273 004).

 
Autor: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Zdroj: http://www.policie.cz/clanek/grand-prix-ceske-republiky.aspx