Itálii kraloval Lorenzo, Rossi byl třetí. Abraham spadl v prvním kole

Závod Velké ceny Itálie nejsilnější kategorie MotoGP suverénně vyhrál Španěl Jorge Lorenzo. Domácí miláček Valentino Rossi dojel na třetí příčce. Hned v prvním kole skončil závod pro Karla Abrahama.
Závod MotoGP ovládli i díky maximálním rychlostem svých strojů jezdci Ducati. Lorenzo si připsal první vítězství po přestupu k této italské značce po sezoně 2016.
 Druhý byl s odstupem šesti sekund Ital Andrea Dovizioso, jenž těsně uhájil výsledek před dotírajícím krajanem Valentinem Rossim na yamaze. Oblíbenec domácích fanoušků po vítězství v kvalifikaci dojel potřetí v sezoně třetí.
 Bez bodů zůstal mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Vítěz tří letošních Velkých cen v desátém kole upadl, a i když se do závodu vrátil, obsadil šestnáctou pozici. Udržel si však vedení v MS, před druhým Rossim má náskok 23 bodů.
Abraham byl jedním ze tří jezdců, kteří nedokončili první kolo. V hodnocení MS má stále pouze jeden bod z úvodní Velké ceny Kataru.

autor: ram, čtk TN.cz