Abraham vyjel v katarské tmě bod za patnácté místo. Kornfeil dojel devátý

 Losail, Brno – Seriál mistrovství světa silničních motocyklů odstartoval o víkendu na okruhu v katarském Losail. V nedělním závodě za umělého osvětlení vyjel patnácté místo a první bod do žebříčku třídy MotoGP brněnský jezdec Karel Abraham. O šest bodů víc si do šampionátu připsal za deváté místo v nejslabší kategorii Moto3 další Jihomoravan Jakub Kornfeil.
Abraham, jehož stáj nově nese jméno Ángel Nieto, do hlavního závodu startoval z devatenácté pozice. „Stihl jsem v kvalifikaci jen jedno rychlé kolo, protože se mi zamotal cizí zahřívač pneumatik do zadního kola,“ popsal problémy jezdec.
 V závodě, který těsně ovládl Ital Andrea Dovizioso, se Abraham po slušném startu propadl na dvacátou pozici. Postupně se ale na své Ducati posouval vpřed a v posledním kole se dostal na patnáctou pozici.
 
Kornfeil odstartoval s motocyklem KTM z jedenáctého místa a chvíli jel i jako třetí v pořadí. Nakonec ve velké skupině bojující o třetí příčku dojel devátý se sedmisekundovou ztrátou na vítězného Španěla Jorge Martina.