Karla Abrahama čeká ještě hodně práce

Třídenní testy královské kubatury MotoGP má za sebou brněnský pilot Karel Abraham. Během nich se sice dokázal časově velmi zlepšit, přesto ví, že ho čeká ještě hodně práce.

Karel Abraham začal na okruhu Sepang International Circuit na 24. pozici časem 2:02.088 min. se ztrátou 2.661 sec. na lídra testů Daniho Pedrosu. Druhý den skončil 20., když jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 2:00.914 min. a ztrácel tak 1.559 sec. na nejrychlejšího Mavericka Vinalese. Třetí - tedy finálový den - dokázal Abraham opět zrychlit na konečných 2:00.574 min. se ztrátou 1.744 sec. na nového rekordmana okruhu Lorenza a bylo z toho 19. místo.

Mimochodem: Vloni zajel Abraham na předsezónních testech čas 2:00.445, tedy ještě o něco rychleji.

„Měli jsme velmi těžký den a půl, když jsme tady začínali, ale celkově je naše hodnocení na konci testu pozitivní. Motocykl je zcela odlišný od toho, co jsme měli v loňském roce: Převodovka je lepší a motorka se chová odlišně při zatáčení, lépe drží stopu. Existuje mnoho dalších rozdílů, ale to jsou dva hlavní. Teď máme mnohem více práce, abychom se přizpůsobili a byli si jistí, že jsme konkurenceschopní pro první závod sezóny. “, zhodnotil finálový den třídenních testů na okruhu v Sepangu český jezdec s italským motocyklem ve španělských službách.

autor: Jiří Mikšík

zdroj: http://www.motoforum.cz/sport/karla-abrahama-ceka-jeste-hodne-prace/