11. Abajafans Mecheche - sezóna 2018 je slavnostně zahájena!

  Zcela zaplněný sál Katolického domu v Troubsku byl již tradičním svědkem zahájení nové motoriské sezóny. V sobotu 13. ledna 2018 se tam uskutečnilo již 11. Abajafans Mecheche určené jen pro řádné členy oficiálního fanklubu Karla Abrahama, jejich doprovod a naším klubem pozvané hosty!

  Velmi si vážíme přítomnosti všech členů Abajafans již na členské schůzi, která od 15:17 hodin hlavnímu programu "Mecheche" předcházela. Poté již přišlo na řadu Mecheche ve svůj tradiční čas 17:17. Velice si vážíme toho, že všichni naši pozvaní hosté přijali naše pozvání Abajafans a přišli mezi nejvěrnější fanoušky Karla Abrahama. Kromě Karla Abaji Abrahama (bez kterého by se žádné Mecheche pochopitelně nekonalo...;-) ), kterému jsme popřáli všechno nejlepší k nedávným 28. narozeninám, předali opět zcela originální dort a popřáli jen vše nejlepší do nové sezóny 2018, jsme měli možnost přivítat,  pozdravit a zeptat se na cokoliv pana Karla Abrahama staršího a paní ředitelky Automotodromu Brno Ivany Ulmanové.

  Celou akci, od členské schůze až po závěrečné after party..., moderoval předseda spolku Jiří Doča Dočekal, kterého skvěle doplňoval jako vždy perfektně připravený Rišo Karnok. Díky všem přítomným hostům, moderátorům i fanouškům opět v nadupaném sále vládla velmi přátelská, uvolněná a pohodová atmosféra, v přilehlé restauraci pak již tradičně bouřlivá "ultras Zoo" ;-))

ABAJA FOREVER!

  Poté již přišli na řadu naši speciální hosté "KPO", tentoktát to byli borci Dukly Brno pod vedením jejich hlavního trenéra Svatopluka Buchty, mistra světa ve stíhačce družstev 1986 v Colorado Sprigs. Elitní sprinteři dorazili v silném složení: Pavel Kelemen (mistr Evropy 2015, držitele světového rekordu na 200m a momentálně třetího nejrychlejšího muže světa!), David Sojka (úřadující mistr ČR v Omniu) a Martin Čechman (dvojnásobný juniorský šampion). Mimochodem, společně ve stejném složení, tedy Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman, získali na posledním Světovém poháru v kanadském Miltonu bronzové medaile v týmovém sprintu!
  Na pódiu 11. Mecheche se tedy potkali opravdu nejrychlejší borci ze světa dvou kol - "Abaja" těch motorových a "Dukláci" těch nemotorových... Společných témat však mezi cyklistikou a motorismem je pochopitelně mnoho a mnoho, od high-tech technologií až po adrelinové souboje kolo na kolo či těžké pády a zranění...
  Probrali jsme dále jejich podporu, tréninkové možnosti i plány a této velmi sympatické partě našich reprezentantů jsme srdečně popřáli, ať se již brzy dočkají svého nového vytouženého Velodromu v Brně! Protože na tom starém betonovém a otevřeném nejsou pochopitelně jejich podmínky pro přípravu s evropskou a světovou konkurencí - kterou přesto v mnoha případech tvrdě válcují!!! - zrovna optimální...
  Celému týmu Dukly Brno přejeme, ať se vám i nadále daří a nejpozději na Olympijské hry 2020 v Tokiu už trénujete pod střechou svého nového Velodromu!

  Závěr obstaralo setkání mladých nadějných jezdců, dvanáctiletého Mišo Búlika ze Skalice a Pavla Cardy z Brna s československou motocyklovou legendou Pavolem Dekánkem, mimochodem trojnásobným mistrem Slovenska v cyklokrosu a jedenkrát i z časovky družstev. Pan Dekánek tedy podobně jako např. legendární František Šťastný začínal na kole! Tato naše legenda československého motocyklového sportu - a mimochdem podle svých slov i "poloviční" brňák! (Pavol staroval za AMK Pisárky) - se dočkal také zasloužených ovací zaplněného sálu a potlesku ve stoje, zavzpomínal i na starý Masarykův okruh a porovnal jen i s tím novým. Pavol "Deko" Dekánek totiž byl jediným československým jezdcem startujícím v letech 1987 - 1989 v královké třídě 500 ccm v rámci závodu Mistrovství světa! Dnes motocyklový sport sleduje již jen jako divák, fandí Karlu Abrahamovi, obdivuje Marca Marqueze a 10. titul přeje Valentino Rossimu. Velice si také vážil pozvání mezi legendy v rámci oslav 50. výročí Grand Prix v Brně, které se uskutečnilo v roce 2015. Navíc byl i prvním čs. jezdecem, který staroval v MS Superbiků, a to hned v jejich první sezóně v roce 1988. A Superbiky se po letech vrací do Brna, takže opět - společných témat k příjemnému povídání bylo mnoho a mnoho! Dalo by se do rána... a ani to by nestačilo... takže zase příště!! 

  Sezóna 2018 je tímto slavnostně  zahájena! Ať žije Abaja a jeho fans - Abajafans!

  V sále byly zastoupeny všechny věkové kategorie ze všech koutů České republiky i zahraničí. Společně jsme se dobře pobavili a tak byl hlavní účel našeho Mecheche opět naplněn! Poděkování za to patří naprosto všem! Všem našim pozvaným hostům, všem organizátorům, partnerům, moderátorům, celému personálu Katolického domu v Troubsku a v neposlední řadě VÁM VŠEM - všem fanouškům Karla Abrahama sdružených pod vlajkou ABAJAFANS-KPO!

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Kompletní fotogalerie z Mecheche: Lubor Horák, Karel Herman , Ctibor Adam

Napsali o 11. Abajafans Mecheche:  MOTORKARI.cz , MOTO-CUP.sk (Dekánek)  , MOTO-CUP.sk (Búlik) 

ABAJA FOREVER!