Další dva body z posledního závodu!

Další dva body Abaja vybojoval v posledním závodu letošní sezóny ve Valencii - gratulujeme! Závod vyhrál Pedrosa, před Zarcem a Marquezem.

  V celkovém hodnocení MotoGP Abajovi patří se ziskem 32 bodů 20. příčka. Titul šampióna zaslouženě obhájil Marc Marquez na Hondě, titul vicemistra vybojoval letos skvělý Andrea Doviziozo na Ducati a zelený věnec , nebo chcete-li bronzovou medaili, získal Maverick Viňales na Yamaze.
 
  Nyní budou následovat tradiční posezónní testy a poté přijde čas na setkání s fanoušky a hodnocení... Již za necelých 14 dní, v sobotu 25. 11. 2017 od 17:00 hod., se sejdeme na Automotodromu v Brně při "otevřeném" setkání Abaji se všemi fanoušky motocyklového sportu.
Tradiční a "uzavřené" jen pro členy oficiálního fanklubu Karla Abarahama se pak uskuteční, společně s bohatým doprovodným programem, v rámci našeho již 11. Abajafans Mecheche v sobotu 13. ledna od 17:17 hodin, kde opět oslavíme nejen Abajovy narozeniny, ale představíme jeho i naše fanklubové plány na příští sezónu 2018!

  Karel Abraham po závodě ve Valencii: „Nejprve chci poděkovat všem v týmu, protože myslím, že jsme měli velmi dobrou sezonu, která překročila naše očekávání. Jsem také rád, že to skončilo, protože to bylo těžké Ještě máme test, ale pak se těším na dovolenou, dobíjení baterií a přípravu na příští sezonu, abychom dosáhli ještě lepších výsledků. Dnešní závod byl na začátku velmi obtížný, měl jsem před sebou Baze a van der Marka. Nedokázal jsem je předjet, protože jsem měl velké problémy s přední brzdou a mnohokrát jsem se při nájezdech do zatáčky dostal do problémů. Nastavil jsem to trochu jinak, nebylo to ideální, ale fungovalo to. Dokázal jsem se dostat před ně a začít dojíždět jezdce před sebou. Bohužel mezera byla příliš velká a skončil jsem tři sekundy za Petruccim. Jsem opravdu rád, že jsem získal pár bodů. Opět jsme první netovární Ducati, na což můžeme být hrdí. Jak bylo vidět při všech haváriích, podmínky na trati byly odlišné od celého víkendu a bylo obtížné zůstat v sedle. Jezdil jsem osamocený, takže jsem musel tvrdě pracovat, abych zůstal soustředěný a dovezl motorku domů.“

Ja!Ja!Abaja!

Doča

Výsledky závěrečného závodu MotoGP 2017 včetně celkového pořadí naleznete ZDE