GP Valencie – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Dovizioso třetí, Márquez šestý

Slunečné, ale dopoledne celkem chladné podmínky provázely páteční tréninky na Velkou cenu Valencie. V Moto3 bylo hodně pádů a v závěru dne byl nejrychlejším Jorge Martin. Jakub Kornfeil je po dvou trénincích na devětadvacáté pozici. V královské kubatuře je nejrychlejší Jorge Lorenzo, který své maximum nastavil odpoledne. Andrea Dovizioso je prozatím rychlejší ve srovnání s rivalem Marcem Márquezem. Karel Abraham je po pátečním programu patnáctý. V šestistovkách Moto2 je na první pozici Portugalec Miguel Oliveira. V sobotu program pokračuje třetími tréninky a kvalifikacemi, které rozhodnou o postavení jezdců na startech posledních závodů sezony 2017.

-------
MotoGP – 1.volný trénink

První trénink šestistovek vyhrál Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) jehož maximum na kolo je na hodnotě 1'35,847 sekundy. Druhý v pořadí Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) ztrácí 0,213 sekundy, třetí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,328 sekundy pomalejší. První pětku uzavírá Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS).

Hned v úvodu došlo ke kontaktu s pádem mezi jezdce Axel Pons (RW Racing GP) a Stefano Manzi (SKY Racing VR46 Team). Oba z pádu vyvázli bez zranění. Andrea Locatelli (Italtrans Racing Team) zase do víkendu ve Valencii nastupuje s vědomím, že ať už zajede v kvalifikaci jakkoliv, pole position z toho nebude, protože přijde o tři pozice na roštu jako trest za nezodpovědnou jízdu v Malajsii. Ital tam krátce po startu způsobil pád hned několika závodníků.

MotoGP – 2.volný trénink

Po pětadvaceti minutách vedl tabulku časů Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) s kolem 1'31,346 sekundy. Druhý Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel na týmového kolegu jednadvacet tisícin, třetí Jorge Lorenzo (Ducati Team) byl devadesát tisícin pomalejší. Do půl sekundy a do páté pozice zajeli svá maxima Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3). Andrea Dovizioso (Ducati Team) byl prozatím devátý s časem 1'32,002 sekundy. Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) figuroval třináctý s kolem za 1'32,214 sekundy a na dvanáctého Valentina Rossiho ztrácel desetinu.

Druhý trénink vyhrál Jorge Lorenzo (Ducati Team) časem 1'30,640 sekundy. Na druhé pozici je Dani Pedrosa, třetí Andrea Dovizioso. Do pátého místa nastavil své maximum Johann Zarco a Marc Márquez, který měl v závěru tréninku pád ve druhé zatáčce. Suzuki také rozbil Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR), který byl nejrychlejší dopoledne, odpoledne skončil osmnáctý. Český závodník Karel Abraham je čtrnáctý nejrychlejší v kombinaci časů patnáctý.

autor: Petr Czyž