Úvodní deštivé tréninky v Japonsku zvládl nejlépe Dovizioso

Karel Abraham dojel v prvních trénincích na VC Japonska patnáctý, nejrychlejší byl Andrea Dovizioso.

Motegi - Úvodní tréninkový den na nedělní Velkou cenu Japonska zvládl v deštivém počasí v královské kategorii MotoGP nejlépe Andrea Dovizioso, který v závěru druhé části těsně předstihl lídra šampionátu Marca Márqueze. Karel Abraham byl na mokré trati na okruhu v Motegi patnáctý, druhý český zástupce v MS silničních motocyklů Jakub Kornfeil obsadil v kategorii Moto3 25. místo.
 
Tréninkové jízdy všech kubatur provázely v náročných podmínkách časté karamboly, obešly se ale bez vážnějších zranění. Na zemi skončili v MotoGP mimo jiné Jorge Lorenzo, kterého zezadu smetl padající Cal Crutchlow, či Marc Márquez, v Moto3 havaroval Joan Mir či Bo Bendsneyder.

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi, jenž se chystá na druhý start v seriálu po zlomenině nohy ze začátku září, obsadil dvanácté místo. Při comebacku před třemi týdny v Aragonii dojel Ital po nadějném úvodu v závodu pátý a nyní si pochvaluje, že už je na tom zdravotně mnohem lépe.

Deštivé počasí slibují meteorologové i na sobotní kvalifikaci.

Autor: ČTK

Zdroj: https://sport.aktualne.cz/motorismus/uvodni-destive-treninky-v-japonsku-zvladl-nejlepe-dovizioso/r~6affca22aff111e7b5d30025900fea04/