Další 2 body vezeme z Rakouska

  11. díl letošního šampionátu MotoGP zavedl všechny jezdce a jejich týmy na Red Bull Ringu u města Spielberg. A to ihned týden po našem skvělém domácím závodu na Automotodromu v Brně. Z města pod Špilberkem se tedy všichni přesunuli do rakouského Spielbergu na NeroGiardini Motorrad Grand Prix von Österreich!

  Dal se očekávat velký útok továrních Ducati, protože loni tam slavili po mnoha letech DOUBLE! A pevně jsme věřili tomu, že Ducati bude fungovat i v modelu 2015, který sedlá Abaja!!! Loni se ale jezdcům Pull & Bear Aspar Teamu příliš nedařilo a oba zůstali mimo body (na 17. místě Hernandez se ztrátou -1'14.517 a 18. místě Laverty dokonce se ztrátou -1'36.510).

  Krátce před Velkou cenou Rakouska navíc okolí okruhu RedBull Ring zasáhly silné bouřky a museli zasahovat i hasiči. Zaplaveny byly příjezdové cesty k okruhu i tunel do Paddocku.
Počasí se dalo, podobně jako v Brně, očekávat opět proměnlivé a navíc i proto, že okruh je v podstatě horský! Naštěstí počasí ovlivnilo závodní víkend jen v pátek a to jen v prvním tréninku. Sobotní třetí trénink byl již na suchu a Abaja si v něm vedl skvěle - 8. místo se ztrátou jen 0,65s na prvního Marqueze! - a postoupil tak se přímo do lepší části kvalifikace! V ní si vyjel velmi nadějné 11. místo na startovním roštu.

 Do nedělního závodu tak Abaja startoval ze 4. řady a po dobrém startu sice přišel o několik pozic, ale i tak bojoval velice blízko TopTen! V tomto boji zůstával prakticky po celý závod, tedy až do chvíle, když na jeho stroji začaly "odcházet" pneumatiky. Podobně jako v Brně tak ztratil v samotném závěru závodu dvě příčky, ale i tak jsou další 2 body za konečné 14. místo velmi cenné!

"Očekávání" se naplnila i u vítěze závodu, kterým se stal Andrea Dovizioso na tovární Ducati. Tentokrát se však dařilo i tovární Hondě a druhý Marc Marquez mu rozhodně nedal nic zadarmo a svedli spolu krásný závod! Pódium navíc doplnil jeho týmový parťák Dani Pedrosa a 4. místo obsadil druhý jezdec na tovární Ducati Jorge Lorenzo.

Abaja po závodě:
„Start závodu nebyl špatný, ale přede mnou došlo ke kontaktu dvou jezdců, musel jsem se jim vyhnout a přišel tak o pár pozic. Snažil jsem se je získat zpět a potom co mě předjel Bautista, chtěl jsem chytit Iannoneho s Kalliem. Bohužel jsem měl během závodu problém s nadměrným opotřebením zadní pneumatiky a v posledních osmi, deseti kolech nebylo vůbec snadné zůstat na motorce. V posledním kole mě pak snadno předjel Redding s Espargarem, protože jsem na to už nedokázal pořádně zatlačit. Pneumatika už byla na padrť. Je to škoda, protože jsem mohl bojovat blízko první desítky. Během víkendu se nám podařilo obrovsky pokročit co se týče konzistence časů a jsem rád, že jsem závod dokončil, protože posledních pár kol bylo opravdu dost náročných. Další dvě kola bych už nedal. Rád bych poděkoval týmu za podporu, dva body jsou pro nás určitě dobré, ale nemám nejlepší pocit, protože je mi jasné, že to mohlo být víc.“

Všichni kdo na okruhu byli - a českých vlajek tam byla celá řada - tak na vlastní oči viděli, že Abaja odvedl opět skvělý výkon ke kterému mu gratulujeme!

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky jedenáctého závodu MotoGP 2017 včetně celkového pořadí naleznete ZDE