Černo-bílé-hořko-sladké tři body

Je za námi další skvostný motoristický víkend na brněnském Automotodromu! 

Letošní ročník se nesl v rámci oslav dalšího jubilea - tentokrát 30. výročí od prvního závodu Grand Prix, který se na novém Masarykově okruhu v Brně jel poprvé v roce 1987.

 A také ABAJAFANS letos slaví - své 10. výročí založení!!! Již deset let naší trvalé podpory KARLA ABRAHAMA!

Déšť sice zcela narušil naše choreo, neboť připravených 250 bílých pláštěnek by jistě více vyniklo za krásného slunečného počasí..., ale na druhou stranu to všichni takto obdaření fans v tomto deštivém závodním dni jistě uvítali. A my zase máme další pádný argument, že Abajafans je vždy připraveno úplně na vše! ;-) Naše  ČERNOBÍLÁ SÍLA  (letošní týmové barvy doplněné o nápis ČERNOBÍLÝ v azbuce - inspiraváno Kájovým výletem po zemích východní Evropy ZDE ;-) ) byla přesto hodně vidět, sirény slyšet a černá a bílé dýmy cítit... ;-) Díky všem co jste Abaju hlasitě podporovali přímo v našem kotli na tribuně D! Speciální dík pak patří všem, co se jakkoliv podíleli na přípravách a práci v našem sektoru, od jeho vyzdobení, rozdání všech 250 ks bílých pláštěnek a nálepek až po závěrečný "úklid"... Opravdu VELKÉ díky patří všem našim partnerům Abajafans za jejich stálou podporu!

foto: ČTK

 V závodě ovlivněném výměnou motocyklů zcela dominoval obhájce loňského titulu Marc Marquez (Repsol Honda). Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Dani Pedrosa a na pódiu je doplnil třetí španěl Maverick Vinales (Movistar Yamaha). Kompletní výsledky naleznete zde. Nejlépe tak uctili památku nedávno tragicky zahynulého krajana Angela Nieta.

 Abaja svůj výsledek hodnotil HOŘKOSLADCE (více zde) , přesto můžeme být všichni s výsledkem i průběhem závodu naprosto spokojení. Všem nám totiž připravil nezapomenutelné zážitky, protože i když jej provázeli určité technické problémy (více zde) , tak naprosto skvěle bojoval a pral se o každou pozici! Odměnou jsou další 3 body za velice krásné 13. místo! Na top-ten ale ztratil jen necelé 1,5 sekundy, na 8. místo pouhé 4 s. a dokonce na "bednu" pouhých 16,5 s...! Proto ten Abajův "hořko-sladký" pocit...

Abaja po závodě: „Myslím, že jsme s týmem během víkendu odvedli velmi dobrou práci. Podnikli jsme velké pokroky a ráno na mokru jsem sice nebyl tak rychlý, ale přesně jsme věděli co udělat. Před závodem jsem byl trošku nervózní, protože začalo pršet a museli jsme začít na mokru, ale měli jsme plán a motorka byla perfektně připravená. Musel jsem trošku zariskovat, předjel jsem pár jezdců a získal nějaké pozice. Tým odvedl výbornou práci s načasováním výměny motorky v boxech a tu jsme provedli ve správnou chvíli. Při výměně jsme byli rychlí a dokázal jsem za to vzít na hladkých pneumatikách. Znovu jsem získal nějaké pozice, ale bohužel po třech kolech došlo k poruše výfuku a motorka už nebyla tak dobrá jak jsem potřeboval a začal jsem ztrácet na Aleixe. Pak se přede mně dostali nějací další jezdci včetně Zarca, který mě předjel na výjezdu z poslední zatáčky. Je to velká škoda, protože jsem mohl závod dokončit před Aleixem, ale ke konci jsem už ztrácel hodně na výkonu. Každopádně jsme chtěli body a získali jsme tři.“

 Gratulace, byl to opravdu úžasný zážitek vidět projíždět Abaju pod bouřícím sektorem jeho nejvěrnějších fans na 4. místě a v přímém boji o průběžné pódium!

Už nyní se těšíme na příští rok, velice mě těší i fakt, že náš sektor doplnilo velké množství dalších českých vlajek a že se k nám přidávají i ostatní naši fanoušci, protože na novém Masarykově okruhu vždy platilo, že DOMÁCÍ FANDÍ NA DÉČKU!!!

Ja!Ja!Abaja!

Doča

foto: Risso Karnok - Abaja ze všech stran a úhlů... ZDE

foto: Radek Babička (zdroj: motorkari.cz) celá galerie ZDE