Sedmnáct

Závod na východoněmeckém okruhu Sachsenring uzavřel první polovinu sezóny. Od toho letošního se dalo očekávat prakticky "cokoliv". Pořadatelé si totiž ke svému výročí 90.let nadělili nový povrch, hlášeny byly i velké rozmary počasí.... Vše však nakonec zůstalo při starém a v závodě zvítězil Marc Marquez. Potvrdil tak svoji neuvěřitelnou šňůru pěti vítězství v řadě (navíc z poleposition) na tomto východoněmeckém okruhu, kterou ještě prodlužuje o 3 roky při předešlých triumfech v Moto2 a třídě 125cc! Králem levých zatáček je tak jednoznačně Marc Marquez. Po právu se tak zároveň poprvé letos dostal i do čela šampionátu.
   Fantastického úspěchu dosáhl domácí jezdec Jonas Folger, který jako první domácí pilot vystoupil při domácí Grand Prix na stupně vítězů v kategorii MotoGP. Pódium doplnil Dani Pedrosa, který si odjel svůj vlastní závod na třetím místě.
  Abajovi se nepodařila zejména kvalifikace. Obsadil až 20.místo a po startu se navíc propadl o další pozici dolů, prvním kolem projížděl až na 23.místě. Sice se začal prokousávat pořadím vpřed, když předjel Rabata, Reddinga, Rinse a Baze, ale na lepší než 17. místo v cíli to tentokrát nestačilo.

Abaja po závodě:
„Počasí dnes vypadalo zase proměnlivě. Ranní warm up byl hodně dobrý a my jsme byli téměř stoprocentně připravení na závod. Nervozita vcelku byla, samozřejmě hlavně na gridu. Start a první kola se mi moc nepodařily, ale pak jsem všechno doháněl a podařilo se mi dostat před několik jezdců. Před koncem závodu jsem byl těsně za Smithem, ale bohužel potom mi začal opravdu hodně klouzat zadek a já už neměl šanci zapojit se do boje o body. Je to škoda, protože v půlce závodu jsem jezdil časy srovnatelné s desítkou. Přestože byl dnešní závod velmi povedený, pozice byla až sedmnáctá a to je škoda. Musím se z toho ponaučit a v příštích závodech udělat vše pro to, abych stal na gridu na lepších pozicích a rozhodně musím taky zamakat na těch prvních kolech. Chce to být drsnější a hned po startu si vydobýt co nejvíc pozic!“

Body tentokrát od sousedů nevezeme..., ale nevadí, vybojujeme je si je již v dalším závodě - na domácí trati na našem AUTOMOTODROMU v Brně!!!

Těšíme se na naši DOMÁCÍ Monster Grand Prix České republiky v Brně!

ABAJA FOREVER!

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky devého závodu MotoGP 2017 včetně celkového pořadí naleznete ZDE