Fantazie - 9 bodů za 7. místo!

Abaja předvedl na legendárním okruhu v Assenu FANTASTICKÝ výkon! Zajel nejen svůj nejlepší letošní výsledek, ale sedmým místem vyrovnal i své historické maximum ve třídě MotoGP (předtím byl sedmý ještě v Jerezu a v Silverstone 2011 a ve Valencii 2012), především však předvedl svůj letos nejlepší výkon! Velká gratulace a poděkování proto míří do Assenu za Abajou. Je to pro něj, jeho tým, ale i nás všechny jistě opět další povzbuzení před závodem na Sachsenringu, který se jede hned příští týden nedaleko českých hranic! Poté už, po krátké pauze, se pojede naše DOMÁCÍ Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně (4.-6.8.2017)

Ale zpět k vlastnímu závodu.

Kája startoval "až" z 18.místa. Docela smůla, protože mu jen těsně unikl start v rychlejší kvalifikační skupině... Více ZDE. Ale Kája k tomu přistupoval optimisticky a těšil se na pěkný závod - a ten taky přišel! Těsně po startu sice patřila Abajovi až 20. příčka, ale chyboval Folger a Abajovi se tak po prvním kole posunul na 19.místo. Na špici závodu bojovala zejména čtveřice jezdců Zarco, Rossi, Marquez a Petrucci. Vedoucí muž celkové pořadí Viňales havaroval ve 12. kole při své snaze dotáhnout tuto čelní skupinu. Velice napínavý závod nabral ještě více na obrátkách 8 kol před cílem! Začalo totiž lehce pršet a pořadatelé vyvěsili bílé vlajky. Zajet do boxů vyměnit svůj stroj se však nakonec rozhodli jen Zarco a Barbera, později ještě Rins a Lorenzo... a všichni na to doplatili! Abaja byl v té době na 14. příčce a jako politý živou vodou začal zajíždět skvělé časy a dotahovat své soupeře. Ihned předjel Lorenza, krátce na to Pedrosu, Aleixe Espargara a v posledním kole naprosto skvěle i Iannoneho a Baze! To vše v součtu nakonec znamenalo skvělé 7.místo! A Pedrosovi nakonec v cíli nadělil více než půl minuty!

V závodě zvítězil Rossi, druhý byl Petrucci, který se i přes tento skvělý úspěch právem zlobil na pořadatele, že naprosto zapomněli mávat modrou vlajkou...a třetí byl Marquez po skvělých soubojích s Crutchlowem a Doviziosem. Andrea Dovizioso se tímto svým pátým místem dokonce posunul do čela celého šampionátu!

Těšíme se na Sachsenring! ABAJA FOREVER!