Italský den

Italské Mugello, to je nádherný a legendární okruh na kterém je doma Ducati! Andrea Dovizioso splnil sen mnoha tisíců domácích fandů a vyhrál jako italský jezdec na italském stroji tento šestý díl letošního seriálu MotoGP - Grand Prix Itálie! Tímto vítězstvím se dokonce posunul již na 2. místo celkového hodnocení šampionátu. V čele však navýšil svůj náskok Maverick Viňales, který dojel druhý. Pódium zkompletoval další domácí pilot a překvapení závodu Danilo Petrucci!

Abaja se tentokrát bohužel po všechny tréninkové jízdy víceméně trápil a spokojenost může panovat jen se závodem, a to i přesto, že 16. místo je první nebodované...

Abaja po nedělním závodě:  „Na dnešní závod to vypadalo, že bude pod mrakem a o hodně lepší teplota než v předchozích dnech, ale těsně před startem našeho závodu to byl pořádný pařák. Samotný závod byl poměrně dobrý, časy jsem jezdil stabilní a po testech v Barceloně plus pátku a sobotě tady to byl super úspěch. Šestnácté místo je bohužel první nebodované, takže odtud tentokrát nevezeme ten chtěný bodík. O to víc se budeme snažit v Barceloně. Teď mě čeká přejezd do Španělska, kde příští týden znovu závodíme!“

Dominanci domácích jezdců navíc podtrhli ve slabších třídách další Italové - Moto3 vyhrál po strhující podívané Andrea Migno, když o vítězství bojovala v podstatě celá "jednadvacetičlenná" skupina jezdců! Dvacátý Jakub Kornfeil měl ztrátu na vítěze pouhé 3 vteřiny na vítěze, přesto zůstal bez jediného bodu... Ve třídě Moto2 zvítězil "veterán" Mattia Pasini. 

V Mugellu se tedy hrála pouze domácí italská hymna! Již za týden se pokračuje v Barceloně, dočkáme se "na oplátku" jen španělských" triumfů...?

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky šestého závodu MotoGP 2017 naleznete ZDE