Ducati tentokrát odmítla poslušnost

Pátý letošní díl šampionátu MotoGP nás zavedl na legendární okruh v Le Mans. Okruh prošel rozsáhlou úpravou, Abaja bodoval ve třech ze čtyř úvodních závodů a navíc má ve Francii má velkou spoustu svých příznivců a členů svého fanklubu! I proto se do Francie letos těšil přece jen více než v předešlých letech...

Závodní víkend začal skvěle. V úvodním tréninku, který se jel za polosucha/polomokra dosáhl skvělého výsledku - 6.místo. Odpoledne pak pršelo více, jezdci tak pohopitelně nezrychlili a tak panovala po prvním dnu naprostá spokojenost!

Skvěle si vedl Abaja i ve druhém kvalifikačním dnu. Ve třetím tréninku už trať oschla úplně a končilo se na zcela suchu. Všichni zrychlili a mezi nimi také Abaja! Fantastickým posledním kolem se posunul opět na "své" 6.místo a tím si zajistil účast  přímo ve druhé kvalifikaci. V ní následně obsadil 9.místo a tím parádní třetí řadu startovního roštu. Druhý nejlepší výsledek v letošním roce!

  Abaja po pátečních a sobotních trénincích: "Dnesni den se vcelku povedl. Rano byly podminky dost podobny vcerejsku. Jezdili jsme nejdriv na mokru, potom na suchu. Trenink byl super a ja jsem zajel 6.misto a dostal se tak definitivne do Q2. V FP4 jsme jeste neco zkouseli a vlastne to byl prvni trenink cely na suchu. V kvalde byl pak cil predjet par jezdcu a nejlepe se dostat do 3. rady a to se povedlo. Celkove jsem na 9. miste a to je pecka! Tesim se na zitrejsi zavod a verim, ze povezeme zase body!!!

  Nedělní závod se však vůbec nepovedl... Navíc kvůli technickým potížím ze závodu odstoupili kromě Karla Abrahama ještě další 3 jezdci sedlající stroje Ducati!!! Scott Redding, Danilo Petrucci i Hector Barbera... K tomu patrně není co dodávat. Náhoda? Věřme, že ano! Aby toho pro Ducati nebylo málo, tak hned v úvodu opět havaroval Abajův parťák Alvaro Bautista.

Abaja po nedělním závodě:  „Tak po skvelym patku a sobote dopadl dnesni zavod hrozne. Prvni kola byly super a jelo se mi dost dobre za Lorenzem a Espargarem. Bohuzel se pak vyskytl technicky problem a na rovince me predjelo nekolik jezdcu. Chtel jsem zkusit nejak dojet, ale motorka prestala fungovat uplne a ja tak musel zajet pomalu do boxu. Je to velka skoda, protoze to byl dobre rozjety zavod... Mugello je vsak Ducati trat, tak tam to urcite pujde!!! Ted vyrazime jeste do Barcelony na testy, ktere jsou v utery a ve stredu.

  Takže přejeme skvělé testy v Barceloně a pak se těšíme na viděnou v sobotu 27.5.2017 od 16:00 při křtu naší knihy Abajafans na Šelepce!!!

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky pátého závodu MotoGP 2017 naleznete ZDE