Jubilejní 10.Abajafans Mecheche aneb naše velká síla ze všech stran a úhlů :-)

 Sezóna 2017 je oficiálně zahájena!

 Tradiční obrazový a textový průvodce JUBILEJNÍHO 10.Abajafans Mecheche "na Kaťáku" v Troubsku.

(Odkazy na kompletní galerii z Mecheche od našich fotografů naleznete na konci tohoto článku)

  Opět po roce jsme se vrátili do všech prostor Katolického domu v Troubsku, abychom na jubilejním 10. Abajafans Mecheche zahájili letošní sezónu "17". Více než 150 fanoušků Karla Abrahama "z masa a kostí"... :-)) naplnilo sál "Kaťáku" doslova k prasknutí - děkujeme tímto ještě jednou vám všem přítomným Abajafans a našim pozvaným hostům, které nepostihla chřipková epidemie, náhlá sněhová kalamita či pracovní povinnosti.  Děkujeme Karlu Abrahamovi mladšímu i staršímu, československé legendě Peterovi Balážovi, oběma skvělým průvodcům odpoledne Rišovi Karnokovi a Martinu Strakovi, skvělému Siláku Frantovi, Márovi Paulíčkovi, Waldovi Plchovi, Karlu Hanikovi staršímu a našim další vzácným hostům!

 Také Karel "Abaja" Abraham se opět po roce vrací... A sice ze seriálu WSBK do elitní třídy MOTOGP. Nově bude sedlat stroj Ducati ve španělském týmu Pull&Bear Aspar Team. Rok 2017 tedy i nám - všem jeho Abajafans – přináší opět po roce postup do nejvyšší ligy silničního motocyklového sportu! Jsme však velmi hrdí i na to, že rok strávený v seriálu WSBK nás nijak nepoznamenal, dokonce si troufnu říct, že dokonce i posílil! Opět jsme tak jasně prokázali, že stojíme za Abajou vždy - v každé situaci, v každém seriálu - a napořád!

Citujme slova z malé části úvodního projevu předsedy Abajafans-KPO z.s. Jiřího Dočekala:

  "...já jsem velmi rád - a jsem na to i velmi hrdý - že naše principy a určitá „filozofie“ se kterou jsem Abajafans v dubnu 2007 zakládal je i nadále vlastní nám všem členům Abajafans. Tak jako slavíme 10. Abajafans Mecheche, tak v dubnu oslavíme i 10 let založení Abajafans a v září pojedeme podpořit Karla Abrahama také na náš 10. autobusový zájezd! Jsem pyšný na náš spolek Abajafans, který  je postaven na SILNÝCH a PEVNÝCH základech a jasně daných principech platných pro jeho členy. A i v tomto ohledu – a nejen v něm – jsme, troufnu si říct, naprosto  jedineční! Za to patří Vám všem členům našeho spolku také velký dík!" 

  Další slova jsou už proto asi zbytečná - a tak nechme za nás mluvit naše fotografie z 10.Abajafans Mecheche:

Zaplněný sál Katolického domu během 10. Abajafans Mecheche.

Ještě před zahájením samotného Mecheche proběhla výroční členská schůze Abajafans.-KPO z.s. Předseda spolku Jiří Dočekal zhodnotil klubovou historii a nastínil další plány do budoucna. Poté i slavnostně zahájil hlavní program

Mecheche je vždy i oslavou Abajových narozenin. Letos jsme Abajovi popřáli k jeho 27.narozeninám! Abajovo číslo 17 a naše 10.výročí dává do hromady právě 27! Je to vše jen náhoda??? :-) 

Celým odpolednem nás provázeli oba naši vynikající, pohodoví a pohotoví "česko-slovenští" moderátoři: pánové Richard Karnok a Martin Straka!

Každý rok mezi nás zveme i další významné hosty. Letos byl "unikátním" hostem Mecheche legendární československý motocyklový jezdec pan Peter Baláž, který zavzpomínal na svoji bohatou kariéru, skvělé zážitky ze starého i nového okruhu v Brně, když mnohé "zapadlé" mu naopak připomněli i samotní přítomní fanoušci - pamětníci... Na závěr jsme dojatého Petera Baláže ocenili potleskem ve stoje a potvrdili, že Abajafans jsou Fanoušci s velkým F, úctou a  srdcem a nezapomínají na naše legendy...!

Naším pravidelným a vzácným hostem Mecheche je vždy šéf týmu AB Motoracing pan Karel Abraham, který pro nás měl opět plno zajímavých novinek a upřesnění a bez zaváhání zodpověděl všechny zvídavé dotazy a představil své plány na rok 2017 a výhledy na roky příští...

Z rukou předsedy spolku obdrželi pamětní odznaky vydané k 10.výročí založení Abajafans: Abaja, pan Karel Abraham starší a čestný předseda "KPO" pan Miloslav Dočekal. Při nejbližší příležitosti obdrží ocenění i paní ředitelka Automotodromu Brno a.s. Ivana Ulmanová a pan Vít Nekuda, kteří byli tentokrát bohužel řádně omluveni kvůli chřipkové epidemii a dalším pracovním povinnostem.

Na pódiu vystoupili i naši nadějní jezdci jezdící pod křídly Minibikové akademie Masarykova okruhu, které také v rámci našich možností v jejich další kariéře podporujeme! Česko-slovenský rozhovor doplnil Mára Paulíček a bylo to nakonec zcela jedinečné vystoupení! Pro nás "starší" je slovenština přirozená, ti mladší už totiž potřebují překladatele... :-)) 

Abajův velký fanoušek, náš podporovatel a další legenda - tentokrát country - Walda Plch uvedl na pódiu Frantu Šebelu alias Siláka Frantu!

Franta byl opět naprosto úžasný...

...a pozadu letos nezůstal ani náš člen výboru Abajafans a šéf našeho ABAJAFANS SECURITY "Máňa"! Sám Franta ocenil, že takovýto kousek se jen tak nikomu na jeho vystoupení rozhodně nepovede! Jsme v bezpečí... :-))

Na úplný závěr přišla na řadu také tradiční soutěž o ceny, hlavní cenou byly vstup na grid MotoGP při Grand Prix České republiky v Brně (4.-6.8.2017). Ze skvělé výhry se letos může těšit Adéla - gratulujeme! Spousta výherců si svou výhru užila přímo na místě... a další jako třeba "Hub" si ji ještě užije!

V sále byly zastoupeny všechny věkové kategorie ze všech koutů České republiky i zahraničí. Společně jsme se dobře pobavili a tak byl hlavní účel našeho Mecheche opět naplněn! Poděkování za to patří naprosto všem! Všem našim pozvaným hostům, všem organizátorům, spoluorganizátorům, partnerům a sponzorům Abajafans, všem fotografům či moderátorům, celému personálu Katolického domu v Troubsku a v neposlední řadě VÁM VŠEM - všem fanouškům Karla Abrahama sdružených pod vlajkou ABAJAFANS-KPO!

 

 Sezóna 2017 je tímto slavnostně  zahájena! Ať žije Abaja a jeho fans - Abajafans!

                                                                                                               (Doča)

Kompletní fotogalerie z Mecheche: Lubor Horák, Karel Herman , Ctibor Adam

Napsali o Mecheche:  MOTO-CUP.sk , MOTORKARI.cz , BS-MX.cz

facebook Martina Straky:

...pauza včerejšího moderování 10. setkání fanklubu Karel Abraham v Katolickém domě, Troubsko City... Radost t a k o v á, protože milý kolega povídací Richard Karnok a Československá Legenda Peter Baláž... To je moderování Jedna/Radost... I proto, že narvaný "Kaťák" několikrát aplaudoval vstoje... — s uživateli Richard Karnok a Peter Baláž.