Abaja se vrací do MotoGP!

  Skvělá zpráva, která byla již nějaký čas "na spadnutí", ale o které se jen šeptalo..., byla dnes oficiálně zveřejněna - Abaja se vrací do MotoGP!

Karel "Abaja" Abraham se domluvil na smlouvě v renomovaném a velmi úspěšném týmu "ASPAR" čtyřnásobného světového šampiona (3x 80cc + 1x 125cc) Jorge "Aspara" Martineze!
  Po roční "pauze", kterou Abaja letos strávil v seriálu WSBK, se tedy náš jezdec vrací mezi elitu do královské třídy MotoGP!
  Sedlat bude, stejně jako tomu bylo v jeho "nováčkovské" sezóně, motocykl DUCATI (Ducati GP 15). Podobně výrazné, jako tomu bylo i v roce 2011 kdy Abaja s Ducati poprvé nastupoval v královské třídě MotoGP, jsou shodou okolností i změny v hlavním továrním týmu Ducati. V roce 2011 k Ducati "slavně" přestupoval multišampión Valentino Rossi, příští rok bude tento stroj sedlat další mnohonásobný světový šampión Jorge Lorenzo! Oba to jsou velcí jezdci, velcí rivalové, oba navíc přestupují z továrního týmu Yamaha. Věřme však, že tentokrát se bude celému týmu Ducati bude dařit výrazně lépe než tehdy a dobrá atmosféra se přenese i na ostatní stroje Ducati v poli MotoGP a tedy i do nového Abajova týmu!
  Týmovým kolegou Abaji bude zkušený Alvaro Bautista (mistr světa 125cc z roku 2006), který letos úspěšně sedlá tovární stroj Aprilia, a v posledním závodě v Japonsku obsadil skvělé 7.místo.
  Letos v týmu Aspar nastupuje Eugene Laverty (prozatím 12.místo se ziskem 71 bodů, příští rok přestupuje do WSBK k týmu Milwaukee!) a Yonny Hernandez (prozatím 22.místo se ziskem 17 bodů, příští rok přestupuje do Moto2 k týmu AGR).

Abaja: "Z návratu do MotoGP mám velkou radost. Je za tím spousta práce a jednání, která jsem začal hned, jak se ukázalo, že v MotoGP je prostor získat konkurenceschopnou motorku. Ze všech motorek, které jsem v MotoGP zažil, mi ducati vyhovovala nejvíc, obzvlášť v první sezoně. Věřím, že návrat do MotoGP s Asparem a s motorkou, kterou mám rád, bude po těch špatných sezonách můj pravý restart. Nechci říct, že je to má poslední šance, ale je to velká příležitost dostat se k dobrému materiálu a konečně ukázat nějaké výsledky."

Aspar: "Karel je pořád mladý, ale už má docela dost zkušeností. Závodil ve všech kategoriích v mistrovství světa i v MotoGP s ducati. Věřím a doufám, že mu dokážeme poskytnout kvalitní tým a konkurenceschopnou motorku, díky kterým bude moci ukázat, co v něm je."

  Pro nás fanoušky sdružené pod křídly oficiálního faklubu Karla Abrahama Abajafans-KPO z.s. to jsou skvělé zprávy a pevně věříme, že v příštím roce - kdy mimojiné oslavíme již výročí 10 let od našeho založení - zažijeme opět podstatně více radostných chvil než tomu bylo letos...!

ABAJA FOREVER!
Jiří Doča Dočekal

PS: ... no a v neposlední řadě se za již necelých 10 měsíců těšíme - opět po roce na viděnou "a v plné zbroji" - na našem Déčku při domácí Grand Prix České republiky (4.-6.8.2017) na nádherném Masarykově okruhu v Brně! ;-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Oficiální tisková zpráva v angličtině (zdroj: www.teamaspar.com)