MS v motokrosu MX3 - 7.června 2009

Týden po Mugellu jsme vyrazili na "bláto", tedy podpořit naše jezdce na mistrovsví světa v motokrosu třídy MX3 do Holic. Ve "znovuzrozených" Holicích (naposledy se zde jelo v roce 1994) jsme nemohli chybět a ty se nám odvděčily skvělými závody!

Ráno jsme s "CarReissen" vyrazili z Bosonoh ve složení Car, Dolfa, Doča J., Doča M., Fanyn a Milan a první zastávka byla neohlášená fanklubová "přepadovka" v Litomyšli u Čuriny s Daliborem v "Ponorce". Těm jsme jen zhruba 15 minut před Litomyšlí poslali SMS a blesková odpověď zněla: "...na prvních světlech doprava a pak hned doprava..." :-) A opravdu oba borci byli už v 9.hodin ráno zakleklí v blocích... To je kázeň! I výzdoba byla dokonalá, vzorně zarámovaný Abajův plakát s věnováním a další "Abaja" výzdoba - bravo pánové ! Do Holic s námi nejeli, prý se jedou v Litomyšli Grand Prix na koníčkách (parkur) a tak zůstanou a odpoledne to probereme...

OK, vyrážíme do Holic. Tam jsme dorazili v 11.hodin a ihned po příjezdu jsme se potkali s Kérkou a poté i dalšími známými, mezi nimiž byl i Kájův mechanik Martin a Abajafans Pepa s Monikou. Krásná holická trať nabídla skvělou podívanou a v prvním hlavním závodě třídy MX3 navíc dominoval Martin Žerava ! Radost všech českých fans byla obrovská a my jsme to oslavili Milošovým novým receptem - Létajícím Jelenem ! Naštěstí obě ingredience u stánku s logem Červeného Býka měli, je to výborný, na motokros "naprosto ideální pití"... :-) Nepohrdli jsme ani několika trutnovskými "fousáči". Ve druhé jízdě se Martin Žerava dlouho držel na 2.místě, které mu zajišťovalo celkové vítězství (!!!), ale problém v jedné z pomalých zatáček jej odsunul "až" na místo 6. a tím pádem i 3.místo celkově. I tak skvělý výsledek - gratululejeme k pódiu! Ve druhé jízdě i vydatně zprchlo, takže jsme to měli opět kompletní. Závody bez deště? To snad ani nejsou závody!

Cestou zpět jsme samozřejmě opět zkontrolovali Litomyšl, poptali se na koníčky a dokonce předběžně domluvilii setkání Abajafans v těchto krásných prostorách! Povedená akce KPO !               (Doča)

Fotogalerie ZDE