Ice Speedway 2009

Klub Přátel Oválu (KPO) vyjel na 5.a 6.závod osmidílného seriálu Grand Prix na ledové ploché dráze do Berlína. A nevyjeli jsme jen tak, vyjeli jsme jako "Evropský Fuhrer" :-) ! Jako zástupci země předsedající Evropské Unii jsme vyjeli zafandit nejen tomuto skvělému sportu, ale i podpořit jediného zástupce naší země - Tondu Klatovského a v neposlední řadě otevřít letošní motoristickou sezónu 2009!

Proto si raději hned v úvodu prosvištíme pár užitečných slovíček: das Zucker - cukr, die Wurfel - kostka, das Bier - pivo, der Gott - Karel Gott, Gegengerade - protější rovinka, das Programm - program, die Kurve - zatáčka ... :-)  Ano, "Evropě to vosolíme" a "Kávu si osladím" v originále - to bylo hlavní motto naší povedené akce! Více na : http://www.stream.cz/video/179/254124-alles-gute-evrope-to-vosolime a ein Stuckchen Zucker Mehr ... :-))))

Vyrazili jsme v noci z pátku na sobotu a velice silná sestava, která se naskládala do Carova vozu, dávala tušit zážitky nevídané... V autě nezůstalo místečko volné když jeli : Car, Pete Best, Husajn, Fanyn, Baťál, Doča, Miloš Doča st. a ml. Navíc skutečnost o moc předčila očekávání...!

Závod se jel v režii ruských jezdců, z nichž dominoval neporazitelný car Nikolaj Krasnikov. Tonda nás potěšil skvělým 6.místem v sobotu, v neděli byla trať i kvůli dešti nesmírně těžká a už se tolik nedařilo. Nejdříve nás vyděsila havárie dvou jezdců hned v první jízdě, z nichž motocykl jednoho z nich skončil dokonce mimo bariéry! Naštěstí však pod horní tribunou plnou lidí. Nechci ani domýšlet co by se stalo, kdyby se střet odehrál v předešlé zatáčce... a následně pak těžká havárie švéda Svenssona. Naopak velice pěkný "Freundschaft" jsme vytvořili s našimi přáteli z německého Falkensee. Doča je samozřejmě pozval na Grand Prix k nám do Brna do sektoru Abajafans na tribunu D! A tak se stadionem neneslo jen "Klabo, Klabo", ale i "Kááááárel Abraham" !!! Škoda jen, že jich velkou většinu (zejména v sobotu) Husajn "uspal" svojí silnou slivovicí... :-) Skvělý víkend!

Ať žije Eisspedway! Auf Wiedersehen!

Fotogalerie

Výsledky závodu : sobota + neděle + GP celkově